100 na 100. Muzyczne dekady wolności – koncert w Filharmonii

0
741
źródło: filharmonia.krakow.pl

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą na 11 listopada 2018 roku można świętować na wiele sposobów. W Krakowie odbywa się wiele publicznych wydarzeń z tej okazji. Jednym z nich jest koncert organizowany przez Filharmonię Krakowską. Koncert odbędzie się w ramach projektu: “100 na 100. Muzyczne dekady wolności” i rozpocznie się w najbliższą niedzielę już o godzinie 11. Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej wystąpi pod batutą Tadeusza Strugały. Solistami koncertu będą zwycięzca Konkursu Chopinowskiego w 1990 roku – Kevin Kenner oraz znakomici śpiewacy: sopranistka Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Ewa Marciniec – alt i Leszek Skrla – baryton.

W ramach projektu 100 na 100 znajdą się utwory polskich kompozytorów powstałe w ostatnim 100-leciu. Koncert w Filharmonii Krakowskiej otworzy specjalnie napisaną na tę okoliczność przez Krzysztofa Pendereckiego „Fanfarę dla Niepodległej”. Usłyszymy również „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego oraz „Koncert fortepianowy a-moll” Ignacego Jana Paderewskiego. Krakowski koncert inaugurujący cykl „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” transmitowany będzie za pośrednictwem Telewizji Polskiej Oddział w Krakowie.

Koncert objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Filharmonia Krakowska, jako najstarsza filharmonii w Polsce, a jednocześnie usytuowana w pobliżu miejsca, z którego nastąpił wymarsz I Kompanii Kadrowej ku wyzwoleniu, rozpoczyna cykl koncertów w ramach projektu „100 na 100”.

Ceny biletów: 30 zł – ulgowy, 40 zł – normalny. Więcej szczegółów na stronie Filharmonii Krakowskiej.

Zobacz jak Muzeum Armii Krajowej świętuje 11 listopada!

źródło: filharmonia.krakow.pl

Sprawdź co będzie się działo na rynku 11 listopada!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.