19. Parada Smoków w Krakowie już za tydzień!

0
788
źródło: paradasmokow.pl

W pierwszy weekend czerwca Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna – już 19. Wielka Parada Smoków. Na weekend poświęcony barwnym smokom, składają się wydarzenia takie jak: Smoczy Piknik Rodzinny, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle i Parada Smoków połączona z ogólnopolskim konkursem. Gwarantujemy smoczą zabawę! 

Smoczy Piknik Rodzinny odbędzie się na Bulwarach Wiślanych przy Smoczej Jamie:
1 czerwca (sobota), w godz. 10:00 – 21:30 i 2 czerwca (niedziela), w godz. 10:00 – 19:00. Podczas pikniku odbędzie się wiele konkursów, występów, gier i zabaw dla najmłodszych. Zapraszamy całe rodziny do namiotu informacyjnego Teatru Groteski.

źródło: paradasmokow.pl

1 czerwca o godzinie 22 w Zakolu Wisły pod Wawelem zobaczyć można będzie niezwykłe Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Jest to widowisko, łączące w sobie efekty  pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas niego zostaną zaprezentowane wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15m wysokości). Stwory umieszczone na barkach i  statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w  Widowisku wezmą udział smoki, których projekty zostały zainspirowane tradycją i kulturą z czterech stron świata. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Adolf Weltschek. Warto w najbliższą sobotę pojawić się nad Wisłą, by podziwiać niezwykłe efekty.

źródło: paradasmokow.pl

W końcu w niedzielę 2 czerwca, w godzinach 12.15 – 15 przez Planty (od strony ul. Gertrudy), ulicę Grodzką, aż do Rynku Głównego przejdzie prawdziwa Parada Smoków. W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach – w towarzystwie tancerzy, orkiestr, a także szczudlarzy i żonglerów – dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa. Na kilka godzin wszyscy stają się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżający na tę okazję turyści. Osoby chcące wziąć udział w konkursie musiały do 31 marca wysłać zgłoszenie swojego smoka. Jednak każdy z nas może w przyszłą niedzielę wziąć udział w paradzie, podziwiając efektowne prace uczestników konkursu.

źródło: paradasmokow.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: paradasmokow.pl

Zapraszamy również na 2. Wodecki Twist Festiwal.