2. WODECKI TWIST FESTIWAL

0
654
źródło: krakow.pl

W dniach 7-9 czerwca w Krakowie odbędzie się już drugi Wodecki Twist Festiwal, czyli muzyczny hołd w stronę Zbigniewa Wodeckiego. Po udanej, zeszłorocznej, pierwszej edycji festiwalu przyszła pora, by ponownie w najpiękniejszych salach koncertowych w Krakowie posłuchać koncertów wielkich muzycznych gwiazd. 

Pierwszym wydarzeniem jest koncert: WODECKI TWIST: TRĄBKA, poświęcony jednemu z najważniejszych instrumentów w twórczości Wodeckiego, czyli trąbki. Jedną z gwiazd koncertu będzie światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie odbędzie się koncert, pojawią się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael „Patches” Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszymy też tematy z twórczości znakomitego Tomasza Stańko. Start o godzinie 18.

WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ to koncert znanych, polskich artystów, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 17 w Centrum Kongresowym ICE. Na scenie zobaczymy m.in. Dawida Podsiadło, Urszulę Dudziak, Monikę Brodkę, Melę Koteluk, Gabę Kulkę, Agę Zaryan Andrzeja Lamperta, Annę Marię Jopek i wielu innych.

Tego samego dnia o 18, ale w Teatrze Słowackiego odbędzie się z kolei koncert: WODECKI TWIST: KONCERT DLA TOMASZA STAŃKO – PROJEKT „CHAMELEON”, gdzie zagra m.in. Wojciech Waglewski, czy Marcin Pospieszalski.

Przy tym festiwalowi będą towarzyszyły przeróżne wydarzenia, na które wstęp jest wolny. Scena Plenerowa pod Forum Przestrzenie, w dniach: 7-8 czerwca, w godzinach 16 – 22, gdzie czas muzyką umilać będzie wielu artystów, między innymi Ania Rusowicz, czy Kuba Badach z zespołem.

Inne wydarzenia festiwalowe, to: „Wodecki Twist: Dzieci”, „Wodecki Twist Chóry”, czy „Kino Letnie”. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Warto wziąć udział również w Krakowskim Festiwalu Filmowym.