42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

0
1050

fot: źródło

Po raz kolejny, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie! IMAGO – Centrum Sztuki Ludowej, zadbało o to, aby kolejna, 42. edycja była równie udana, co wcześniejsze. Już od 9 sierpnia, aż do 26 sierpnia, będziemy mogli zetknąć się z kulturą naszych przodków, którym tak dużo dziś zawdzięczamy. Chcesz zobaczyć, jak robi się garnek? A może chciałbyś kupić własnoręcznie wytwarzane produkty? Jeśli interesuje Cię kultura i tradycja – jest to wydarzenie specjalnie dla Ciebie!

Tradycja, która podtrzymywana jest od lat, w tym roku również będzie miała swoją kontynuację. „Piękna tradycja”, jak mawiają organizatorzy, bowiem jest to już 42. edycja, gdzie w sierpniu, właśnie w Krakowie, spotykają się:

  • garncarze
  • koronczarki
  • ludowi rzeźbiarze
  • tkacze
  • hafciarki
  • rzeźbiarze
  • kowale

Wszyscy ci ludzie, właśnie dzięki targom, mają niepowtarzalną okazję, aby sprzedać to, co wytwarzają własnoręcznie, sami – produkt w 100% polski! 😉 Ponadto, jest to jedyna okazja, aby pokazać swoją twórczość i ciężką pracę, której efektem są wytwarzane produkty, gdzie macie możliwość je po prostu kupić.

fot: źródło

Warto również zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tego wydarzenia – dzięki niemu, ludzie, którzy czynnie biorą udział i sprzedają wytworzone przez siebie rzeczy, przypominają o swoich ginących zawodach, dzięki którym – nie ukrywajmy – mamy bardzo, ale to bardzo wiele rzeczy.

fot: źródło

Oprócz kupna i podziwiania wspaniałych, polskich, własnoręcznie wykonywanych towarów, usłyszymy również muzykę – nie będzie to jednak muzyka z radia, którą słyszycie jadąc autem…będzie to prawdziwa, autentyczna muzyka zespołów muzycznych! Jak co roku, muzyka na żywo nie zawodzi. 😉

A tak było na 40. Jubileuszowych Targach Międzynarodowej Sztuki Ludowej:

Wydarzenie obejmuje aż 18 dni sierpnia, w których nie ma mowy o nudzie! Chcecie „posmakować” tradycyjnej, ludowej kultury, z której do dziś czerpiemy mnóstwo rzeczy? Od 9 sierpnia od około godziny 10:00, aż do 26 sierpnia, śmiało przychodźcie i kupujcie, podziwiajcie dobra, które zostały dla Was wytworzone!

Poprzedni artykułIV Tydzień Piosenki w Krakowie
Następny artykułPoznaj Ukulele w wakacje!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.