7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

0
768

fot: źródło

Data 1.09, kojarzy się przede wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego. Ponadto, 1 września 1939 roku, Niemcy zaatakowali Polskę, co rozpoczęło II wojnę światową. Tak więc tego jednego, konkretnego dnia, wydarzyło się bardzo wiele rzeczy, choć niestety, nie zawsze tych dobrych… Za to ja mam bardzo dobrą wiadomość, która również rozpocznie się 1.09 – to 7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco!

Już jutro, 1 września od godziny 8:00 do 15:00, odbędzie się kolejny, charytatywny bieg, pod patronatem Fundacji Tesco.

Lubisz biegać? Pomoc drugiemu człowiekowi jest Tobie bliska? A może po prostu chcesz sprawdzić samego siebie i zobaczyć, czy podołasz przebiec dany dystans? Jeśli choć raz odpowiedziałeś „TAK” – możesz być pewien, że ten bieg skupia w sobie wszystko to, co najlepsze. Uprawiając sport, a w tym przypadku – biegając, umożliwiamy naszemu organizmowi uwolnienie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ponadto: trenujemy naszą kondycję, pomagamy naszym płucom w wymianie powietrza, pokonujemy bariery, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne, a co najważniejsze – POMAGAMY!

POMOC – na tym słowie bazuje cały bieg, bowiem celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup sztucznej nerki do dializy wcześniaków, noworodków i niemowląt. Kilka lat temu, włoski naukowiec zaprojektował sztuczną nerkę, dostosowaną do niewielkiej objętości krwi noworodków. Jest ona niezwykle istotna w intensywnej terapii, pozwala usunąć nadmiar wody i szkodliwych substancji z organizmu. Dzieci są bezbronne, niewinne…jeśli my im nie pomożemy – one same nie dadzą rady. A dodatkowo – uwaga – będzie to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce!

fot: źródło

PS. A przed biegiem, możesz zrelaksować się w Teatrze, który przesiąknięty jest genialnym humorem! Przeczytaj: klik.

Jeśli chcesz pobiec, ale boisz się, że nie dasz rady – organizatorzy są przygotowani na każdą ewentualność. 😉 Uczestnicy mogą wystartować w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, a także w biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. W programie wydarzenia znajdą się również liczne gry, zabawy i warsztaty dla najmłodszych. Wszyscy znajdą tutaj coś dla siebie, jak widać. 😉

fot: źródło

Zapisów można dokonywać na stroniewww.fundacjatesco.pl/bieg

Fundacja Tesco ma na swoim koncie wiele dobrych rzeczy! Jak sami mówią: „W ciągu sześciu lat przekazaliśmy ponad 835 000 zł na ratowanie i poprawę zdrowia najmłodszych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu prawie 8 000 biegaczy wyremontowaliśmy świetlice i doposażyliśmy w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny Klinikę Onkologii i Hematologii oraz Kliniki Neurologii. Zakupiliśmy sprzęt rehabilitacyjny na salę gimnastyczną Zakładu Fizjoterapii, dostarczyliśmy sprzęt medyczny i ratunkowy dla Oddziału Oparzeń i Neurochirurgii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W poprzedniej edycji dochód z biegu przekazaliśmy na zakup nowej karetki neonatologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.”

fot: źródło

PS. Czy wiesz, czym jest „millennial pink”? Przeczytaj: klik.

A Twój udział to pomoc dla małych pacjentów!

Regulamin biegu dostępny jest tutaj: klik

Jeśli jeszcze się nie zapisaliście – próbujcie! Być może się uda . 😉 Z kolei ci, którzy się zapisali, już dziś, 31.08, mogą pojawić się na Błoniach, aby odebrać swoje pakiety startowe (od 15:30 do 20:30). PRZYGOTOWUJCIE SIĘ NA JUTRZEJSZY DOPŁYW ENDORFIN, A TYM SAMYM POMOC TYM NAJMNIEJSZYM I JEDNOCZEŚNIE NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM! 🙂

fot: źródło

To jak, kto chce wziąć udział w biegu? A może już się zapisaliście? Koniecznie dawajcie znać! Każdy, kto bierze udział, dokłada swoją cegiełkę do zdrowia maluszków.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułLetni Festiwal Chochli Literackiej / Teatr Barakah
Następny artykułZakazany Las – Leśna Przygoda
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.