8-godzinny Maraton Komiksowy

0
604

fot: źródło

Lubicie rysować? A może lubujecie się w tworzeniu kreatywnych rzeczy? Jeśli tak – przyjmijcie komiksowe wyzwanie! Może mamy tutaj chętnych, którzy chcieliby stworzyć 8 stron komiksu na podany temat?

Maraton komiksowy trwa 8 godzin, a jego założenie jest proste: przez 8 godzin tworzycie, a raczej rysujecie 8 stron komiksu na podany temat. Pewnie jesteście ciekawi, jaki motyw „rzucą” organizatorzy, czyli Wojewódzka Biblioteka Publiczna w KrakowieTuKomiks i Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe. Odpowiedź poznacie…w sobotę, 16 marca o godzinie 11:00 w Artetece, która znajduje się na ulicy Rajskiej 12. Dajcie upust swojej fantazji, niech poniesie Was wyobraźnia i twórzcie arcydzieła, które na pewno zostaną nagrodzone! Kto wie, może to ktoś z Was pójdzie w ślady mistrza – Stana Lee?

fot: źródło

Przeczytaj: AninetFest – Najlepsze Krótkie Filmy Animowane w Agrafce

Spotkanie jest otwarte (i bezpłatne!) dla absolutnie każdego z nas – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Nie musicie działać w pojedynkę – jeśli wraz z kolegą/koleżanką tworzycie zgrany, „komiksowy team”, to nie pozostało Wam nic innego, jak przyjść na 8-godzinny Maraton Komiksowy i…tworzyć, rysować, działać! Ponadto, po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym organizatorzy opublikują skończone komiksy każdego z uczestników. Jeśli potraficie działać pod presją czasu (choć 8 godzin to sporo czasu!), lubicie tworzyć, macie chęci i wyobraźnię, to włączcie się do rysowania na czas!

Zasady maratonu:

W sobotę o godzinie 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć ośmiostronicowy komiks. Założenie jest takie by w 8 godzin narysować 8 stron komiksu. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne.
Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. Osoby chcące dołączyć do maratonu, a mające problemy z dojazdem, mogą pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia. Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami oraz pasjonatów, jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania bądź chcielibyście, aby organizatorzy rozwiali Wasze wątpliwości – napiszcie: tukomiks@gmail.com lub facebook.com/TuKomiks.

fot: źródło

Sprawdź: f7gdansk

Kto wybiera się Maraton Komiksowy? Mamy tu jakiś „maniaków”? 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.