A ja sobie Krakowiaczek – warsztaty dla dzieci / 6-8 lat

0
625

fot: źródło

Jutro poniedziałek – mówi się, że najgorszy dzień tygodnia. 😉 Rodzice do pracy, dzieci do przedszkola lub szkoły… A gdyby umilić sobie i swoim pociechom, oczywiście, rozpoczęcie tygodnia, bardzo ciekawymi, popołudniowymi warsztatami? Tym bardziej, że akurat ta forma spędzenia czasu, jest bardzo mocno związana z naszym regionem!

A ja sobie Krakowiaczek…„, to warsztaty, które przeznaczone są dla dzieci w wieku: 6 – 8 lat. ARTzona zaprasza w najbliższy poniedziałek. tj. 17 września, o godzinie 17:00 do ich siedziby, która mieści się na os. Górali 4, aby świetnie spędzić czas i poznać „smaki” regionu!

Przeczytaj: Jedyny taki sklep w Krakowie! Klik.

Być może Wasze latorośle miały już okazję zetknąć się z warsztatami, które odbyły się już 10 września. Jeśli jednak dopiero teraz planujecie wziąć udział w drugiej części tego przedsięwzięcia, zapewne jesteście ciekawi, co działo się tydzień wcześniej. Jak opisali organizatorzy: „Mieszkam w Krakowie, więc po krakowsku śpiewam i po krakowsku tańczę Warsztaty z muzyką krakowską w tle. Dzieci zapoznają się ze składem kapeli krakowskiej, a poprzez zabawy spisane przez Oskara Kolberga, zapoznają się z podstawowymi krokami krakowiaczka oraz elementami gwary krakowskiej”. Tak więc, teraz nadszedł czas na część drugą, czyli tą jutrzejszą! 😉

fot: źródło

Natomiast jeśli chodzi o to, czego dowiedzą/nauczą się dzieci na jutrzejszych warsztatach, czyli 17 września, oto idea: „Mieszkam w Krakowie, więc po krakowsku się ubieram czy to za dnia, czy w niedzielę. Dzieciom zostanie zaprezentowany dziecięcy strój krakowski odświętny i roboczy. W ciągu dalszym zajęcia będą praktyczne o charakterze plastycznym – każdy z uczestników sam narysuje i ubierze swojego Krakowiaka lub Krakowiankę.”

Przeczytaj: Dolina Skrzatów w Łodzi! Klik.

Warsztaty poprowadzi Pani Katarzyna Chodoń – śpiewaczka i animatorka tradycyjnej kultury ludowej. Jak sama o sobie mówi: „Moją ideą jest przybliżanie ludziom znaczenia tego, z czego wyrośli. Nasze tradycje, rozumienie świata, język jakim się posługujemy, muzyka, wszystko jest w nas. To dziedzictwo dane nam od naszych rodziców, dziadków i ziemi, miejsca lub miejsc, z których się wywodzimy. Dlatego pracuję zarówno z dziećmi i dorosłymi. Ponieważ to od rodziców zaczyna się każda edukacja, a to dzięki dzieciom będzie przekazywana dalej. Prowadzę warsztaty i zajęcia wprowadzające, przybliżające uczestnikom śpiew, tańce i najbliższą im kulturę ludową”.

fot: źródło

Wstęp jest bezpłatny! Zapisów można dokonać poprzez: k.szczesniak@okn.edu.pl

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu: Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A., MPK S.A., MPO S.A., MPWiK S.A.MPEC S.A i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

fot: źródło

Zróbcie przyjemność swoim maluchom, dając im niezłą „porcję” rozrywki i nauki – taka forma spędzenia czasu, nawet w poniedziałki może być przyjemna! 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułVeganmania 2018
Następny artykułO operze: Olga Tokarczuk, Pia Partum, Alek Nowak
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.