Adam Makowicz – koncert

0
799

fot: źródło

Polska legenda jazzu i improwizacji, wystąpi już jutro, 5 sierpnia o godzinie 19:00 w Summer Jazz Festival Kraków! Człowiek, który całe swoje serce wkłada w to, co jest jego największą pasją – w muzykę. Przed Państwem, Pan Adam Makowicz!

Adam Makowicz jest jednym z filarów polskiego jazzu – od lat funkcjonuje na rynku muzycznym; a dokładnie, od lat 50 minionego stulecia. Człowiek z sercem dla muzyki, prawda? Ten wybitny pianista swoją początkową oazę znalazł w krakowskim klubie Helicon. W 1962 roku, wraz z Tomaszem Stańko, założył grupę Jazz Darings, którą uważa się za pierwsze europejskie combo jazzowe. Mówi się, że kilka z powstałych utworów tejże grupy, odmieniło muzyczny świat jazzowy. Ba, takie stwierdzenia nie raz przewijają się w internecie – szczególnie w tych szczelinach internetu, gdzie gra jazz. 😉

Na przełomie lat 60. i 70., Makowicz był członkiem Grupy Michała Urbaniaka – człowieka, który również wniósł mnóstwo inspiracji do polskiej kultury i muzyki. Z czasem jednak, Makowicz coraz częściej realizował własne projekty, które przynosiły efekty – zdobył on bowiem uznanie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W 1977 r., słynny producent John Ham-mond, zaprosił Pana Adama na 10-tygodniowe tournee po USA, co było niesamowitym wyróżnieniem i osiągnięciem, szczególnie w tamtych czasach. Właśnie wtedy, dla wytwórni CBS Columbia, nagrał album „Adam„. Z kolei rok później, czyli 1978r., ponownie wyjechał do USA, jednak tym razem na okres sześciu miesięcy. Od tego momentu, Nowy Jork stał się jego nowym domem. Artysta występował z takimi gwiazdami jak: Benny Goodmanem, Herbie Hancockiem i Charlie Hadenem.

Wspaniale, prawda? A już jutro niektórzy szczęściarze będą mieli okazję usłyszeć tego niesamowitego człowieka na żywo!

Więcej informacji na temat wybitnego, polskiego muzyka jazzowego, Adama Makowicza, znajdziecie tutaj: biografia.

Cena biletów, to koszt 80 zł. Można nabyć je online: ticketmaster.pl, eventim.pl lub stacjonarnie – InfoKraków ul. św. Jana 2, biuro ul. Karmelicka 52/1 (-10%).

Całość dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Który projekt Pana Adama podoba Wam się najbardziej? Solo czy może wraz z Tomaszem Stańko? Dajcie znać!

Poprzedni artykułBez glutenu – i co dalej? Jedyne takie spotkanie w Krakowie
Następny artykułGdzie wyjechać na wakacyjny weekend?
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.