Alchemia Światła 2018 w Krakowie

0
1087

fot: źródło

Plan na niedzielę? Multimedialne widowisko na Wawelu! Jeśli chcecie w (dosłownie!) magiczny sposób zwieńczyć weekend, koniecznie wybierzcie się jutro na Wawel! Obiecuję Wam, że naprawdę warto. 😉

Alchemia Światła – magiczne, ogromne, multimedialne widowisko, powraca do miejsca, gdzie projekt się narodził, czyli na Zamku Królewskim na Wawelu. W XXI wieku możemy swobodnie posługiwać się zaawansowaną technologią, która – wraz z niezwykłymi, artystycznymi środkami wyrazu – po raz kolejny przeniesie widzów w inny wymiar, do zupełnie innego świata! W tym roku jednak, ten niezapomniany spektakl, ma jeszcze większą „moc”, bowiem jest inspirowany bardzo ważną rocznicą, a mianowicie, 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przeczytaj także: Najlepszy, krako(w)ski hostel! Klik

Jak widać na powyższym wideo – widowisko miało swoją premierę w 2015 roku. Tak bardzo spodobało się ono widzom, że w kolejnych latach, wystawiono je we Wrocławiu i Katowicach, aby nareszcie, po trzech latach, powrócić „do korzeni” – czyli do Krakowa. Alchemia Światła jest laureatem wielu prestiżowych, branżowych nagród m.in. Top Event 2015, Top Event 2017, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną roku.

W tym roku, jak mówią organizatorzy: „Tym razem krakowska publiczność zanurzy się w baśniową, pełną emocji i symboli opowieść o zmiennych losach kraju, w której przewodnikiem będzie drzewo przemawiające głosem Jerzego Treli. Na oczach widzów drzewo urośnie, będzie stawało się coraz mocniejsze, ale czy zawsze oprze się sile natury? Będzie się rozwijało, kwitło, wydawało owoce, leczyło pokiereszowane wiatrem konary. Będzie świadkiem historii, ale też mądrym prorokiem. U jego stóp wydarzą się rzeczy niezwykłe, pełne lęku i smutku, ale też radości i nadziei.” Niesamowite, prawda? 😉

fot: źródło

Alchemia Światła, to unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje i najwyższej jakości dźwięk przestrzenny, tworzące bogate, oddziałujące na wszystkie zmysły artystyczne show.

fot: źródło

Przeczytaj również: Miejsca, które zabiorą Cię w świat Harry’ego Pottera. Klik.

Alchemię Światła, będzie mogli zobaczyć na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu dwukrotnie:
– w sobotę, 22.09.2018 r., o godz. 20:30,
– w niedzielę, 23.09.2018 r., o godz. 20:30.

Szczegóły dotyczące wydarzenia: klik

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.