Archiwalny Fotoplastikon przy MNK

0
772

fot: źródło

Lubicie fotografie? A może jesteście pasjonatami historii? Jeszcze lepiej będzie, gdy obie te rzeczy są bliskie Waszemu sercu! Już dziś rusza jedyna w swoim rodzaju wystawa prezentująca archiwalne fotografie Krakowa z okresu II RP!

Narodowe Archiwum Cyfrowe, we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Archiwum Narodowym w Krakowie, przygotowało wspaniałą, nietypową wystawę, która pozwala nam przybliżyć realia II Rzeczpospolitej.

Przeczytaj o Dywizjonie 303 – klik.

fot: źródło

Zaprezentowane zostanie aż 50 ożywionych w fotoplastikonie zdjęć, na których ujrzymy zarówno krajobrazy miasta, jak i codzienne życie ówczesnych mieszkańców po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Wystawa podzielona została na 5 tematów:

-Krajobrazy Starego Krakowa,

-Inwestycje,

-Życie Codzienne,

-Muzeum Narodowe W Krakowie,

-Uroczystości,

-Wydarzenia.

fot: źródło

Przeczytaj także: Krakowski pokaz mody XIX wieku! Kliknij: tutaj.

Fotografie prezentowane będą w technice stereoskopowej, dzięki której mamy wrażenie trójwymiarowości, a także w wersji 2D. Zdjęcia będzie można bezpłatnie oglądać w fotoplastikonie przed budynkiem Muzeum Narodowego w Krakowie już od 8 września do 4 października 2018 r.

Organizatorzy wypowiadają się w następujący sposób: „To już trzeci przystanek projektu „Archiwalny Fotoplastikon” zorganizowanego przez Narodowe Archiwum Cyfrowe. Po wizycie w Krakowie, fotoplastikon będzie można zobaczyć w Koszalinie, gdzie w połowie grudnia 2018 r. będzie dostępny przed budynkiem Archiwum Państwowe w Koszalinie. Wcześniej Archiwalny Fotoplastikon można było zobaczyć w Warszawie i Zamościu. W każdym mieście można obejrzeć dedykowaną danej metropolii wystawę zdjęć archiwalnych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Szczegóły dostępne są na stronie nac.gov.pl”

fot: źródło

Fotoplastikon zapewnia: Fundacja Koncept Kultura
Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości –Niepodległa i dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Archiwa Państwowe.

fot: źródło

Kto z Was wybiera się, aby zobaczyć – dosłownie – żywe zdjęcia z tych niezbyt łatwych czasów?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułPokaz mody: Stulecie krawców, wiek projektantów
Następny artykułPolecamy: Rzetelny Salon Komputerowy
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.