Baj – Myśliwski. O tym, co ważne

0
805

fot: źródło

W ferworze wyborów i weekendowych zakupów, warto na chwilę przystanąć. Wziąć oddech. Odpocząć. I spotkać się z kulturą, która sama do nas puka… Otwórzcie się na fenomenalne spotkanie Baj – Myśliwski!

Wystawa „Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz”, to zaproszenie do świata artysty. Jak mówią organizatorzy, czyli MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie: „Zatrzymujemy się przed obrazami, grafikami, szkicami, ale też podążamy za słowami malarza, które prowadzą nad brzeg Bugu, do rodzinnego domu w Dołhobrodach i do dwóch pracowni – tej w dawnej stodole, i tej w centrum Warszawy. Poznajemy ludzi, którzy wpływali na wybór jego dróg – w życiu i w sztuce. Spotykamy jego bliskich, sąsiadów, znajomych i przyjaciół, a wśród nich także innych twórców, z którymi łączy Baja postawa wobec świata – uważność. Stąd na wystawie książki (i portrety) Tadeusza Nowaka i Wiesława Myśliwskiego. Stąd obecność autora „Ostatniego rozdania” w programie wystawy. ” To niepowtarzalna okazja, aby spotkać dwóch genialnych ludzi kultury i sztuki – nie przegapcie tego! Ja porzucam wszelkie plany i chcę porozmawiać „O tym, co ważne”. 😉

fot: źródło

Przeczytaj: Nowa Huta dla Niepodległej 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie na rozmowę, która odbędzie się 21 października o godzinie 17:00 na ulicy Krakowskiej 46 w siedzibie Muzeum, zaprosiło dwóch przyjaciół – Stanisława Baja i Wiesława Myśliwskiego. Oprócz tych dwóch niesamowitych osób, w rozmowie uczestniczyć będą współkuratorzy wystawy, czyli Dorota Majkowska-Szajer oraz Jerzy Illg.

Ponadto, tego dnia będzie można kupić najnowszą książkę Wiesława Myśliwskiego „Ucho igielne”. Powieść ukazała się właśnie z okładką autorstwa Stanisława Baja!

Jeśli jednak nie uda się Wam dotrzeć na jutrzejsze spotkanie – bądźcie cierpliwi! Pan Myśliwski (tym razem solo) wkrótce znów się pojawi… 😉

fot: źródło

Sprawdź: Dawid Podsiadło sprzedaje swoją płytę w kiosku!

Jaka jest Wasza ulubiona książka Wiesława Myśliwskiego? A może dużo bardziej odnajdujecie się w profesji Stanisława Baja? Koniecznie dajcie znać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułNowa Huta dla Niepodległej
Następny artykułWybory Samorządowe 2018
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.