Bałkany po bałkańsku – live music!

0
744

fot: źródło

Bałkany to jeden z cieplejszych i ładniejszych regionów Europy. Oprócz walorów estetycznych, które od lat przykuwają uwagę turystów, warto zwrócić uwagę na wspólnotę historyczno-kulturową. Muzyka krajów Bałkańskich jest bardzo żywa – składają się na nią nastrojowe utwory, miłosne pieśni, a przede wszystkim żywiołowe i energetyczne utwory. To właśnie tę charakterystyczną, acz piękna muzykę, macie okazję posłuchać na żywo już dzisiaj!

W sobotę, 4 sierpnia, od godziny 20:30 na ulicy Lipowej 6F w „Krako Slow Wines”, posłuchamy muzyki wywodzącej się z krajów Bałkańskich. Muzyka bałkańska będzie przedstawiona w czystej odsłonie – przy winie i do tańca! Pogoda idealnie pasuje do dzisiejszych klimatów – jest ciepło, słońca otula nas każdym swoim promieniem…żywa muzyka i dobre wino będzie idealnym zwieńczeniem sobotniego wieczoru. 😉

Jeśli nie wiecie, jak brzmi muzyka bałkańska – koniecznie sprawdźcie to dzisiaj! A ja przedstawię Wam przedsmak tego, co czeka nas za kilka godzin:

Pięknie, prawda? A tą utalentowaną Panią gościmy właśnie dziś, w Krakowie! Panie i Panowie, przed nami wystąpi zespół wraz z Mandran Alexandra!

Na swoich koncertach zawsze tworzą magiczną atmosferę, a dziś wypełnią całą ulicę Lipową dźwiękami tradycyjnej muzyki z różnych regionów Rumunii, Serbii, Bośni, Chorwacji i Macedonii.

Alexandra Mandran, fot: źródło

Ta piękna, utalentowana kobieta (którą mieliście przyjemność posłuchać wyżej), w duchu bałkańskim, przy winie i autentycznej wschodnioeuropejskiej strawie, wystąpi w naszym pięknym Krakowie.

Wstęp to koszt 10 zł, a w cenę wliczony jest kieliszek wina z Crama Gîrboiu.

Jeśli nie macie jeszcze planów lub zastanawiacie się, co robić w tak piękną pogodę – oto Wasza bałkańska alternatywa. 😉

Lubicie taką muzykę? A może macie swojego ulubionego, bałkańskiego wykonawcę?

Poprzedni artykułMęskie Granie 2018 | Kraków
Następny artykułBez glutenu – i co dalej? Jedyne takie spotkanie w Krakowie
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.