Będzie pysznie, będzie smacznie, gdy festiwal ten się zacznie!

0
757
źródło: krakow.pl

Pierogi – teraz będzie właśnie o nich. Kto ich nie lubi? Dla pierogowych łasuchów mamy naprawdę dobrą wiadomość! Otóż w dniach 15-19 sierpnia 2018 – Mały Rynek w Krakowie zamieni się w prawdziwy pierogowy raj! Festiwal Pierogów to nie tylko degustowanie tych wyrobów mącznych o najróżniejszych nadzieniach, ale także warsztaty kulinarne, głosowanie na najlepszego pieroga i bogaty program artystyczno-muzyczny.

Los pierogów w Twoich rękach

Podczas Festiwalu Pierogów, każdy z piętnastu punktów gastronomicznych będzie walczył o statuetkę św. Jacka (przyznawaną przez jurorów) i statuetkę Kazimierza Wielkiego (przyznawaną przez publiczność).

O pierwszą nagrodę (statuetkę św. Jacka) będą walczyć pierogi ruskie (podobno nasze ulubione). Natomiast laureata nagrody publiczności będzie można wybierać wśród wszystkich rodzajów pierogów.

Kto będzie mógł głosować na ulubionego pieroga? Każdy kto 17 sierpnia do godziny 18 odwiedzi Mały Rynek, skosztuje pierogów i wypełni formularz konkursowy. Jak najbardziej możesz to być i Ty! Pierogowego laureata poznamy 19 sierpnia około południa. Warto pomóc w zwycięstwie ulubionym pierogom!

I Ty możesz je lepić

A co jeżeli uwielbiasz jeść pierogi, ale wciąż nie potrafisz ich sam lepić? Najwyższy czas to zmienić! I taką okazję będziesz mieć we wszystkich dniach festiwalu, w godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00, uczestnicząc w zupełnie darmowych warsztatach lepienia pierogów. Jak widzisz taki festiwal to nie tylko rozrywka i dobre jedzenie, ale i bardzo praktyczna i przydatna w codziennym życiu nauka. Może warto skorzystać?

PRZECZYTAJ TAKŻE kto jest prawdziwym autorem szekspirowskich dramatów? – f7city.pl

źródło:krakow.pl (fot. Bogusław Świerzowski)
Jak pierogi to tylko przy dobrej muzyce

Festiwal Pierogów to także moc koncertów, głównie folkowych zespołów.

Pierwszy koncert rozpocznie zespół Lachersi z prawdziwie góralskim przytupem. Ale nie spodziewajcie się seniorów, ledwo co trzymających swoje instrumenty. Ten band to młodzi, pełni życia i całym sercem zaangażowani w muzykę chłopcy z Sądecczyzny.

Na wieczór odrobinę bluesa zafunduje nam zdolny, krakowski zespół Street Band. Następnego dnia (16.08)zagra Sokół Orkestar! Prawdziwa moc słowiańskiej energii…i to zespół z naszego, pięknego Krakowa! 17 sierpnia można będzie obejrzeć folkowy koncert, który zagra krakowska Kapela Hanki Wójciak. W sobotę na scenie ukaże się Cheap Tobacco. A na zakończenie pierogowego festiwalu w niedzielę zagra Lazy Swingers Band.

Tyle smacznej muzyki i dobrych pierogów…czy tam odwrotnie! Nie może tam Cię zabraknąć!

Przeczytaj także co jeść dla zdrowia i urody? – f7krakow.pl