Bezpłatne zajęcia wspinaczkowe dla początkujących

0
428
Źródło: krakow.pl

Od maja w Krakowie trwa kampania #KrakówWFormie. W związku z tym miasto organizuje wiele sportowych wydarzeń dla mieszkańców, zachęcając im do ruchu i aktywności fizycznej.

Po biegach, walkingu czy treningach fitness przyszła kolej na wspinaczkę skałkową, czyli jedną z najbardziej naturalnych dla człowieka aktywności.

Już 26 lipca (poniedziałek) w Krakowie odbędą się bezpłatne szkolenia dla początkujących, które poprowadzi Klub Wysokogórski Kraków.

Jak układać stopy, jak używać chwytów, jak ułożyć ciało, aby sprawnie się poruszać w skale? Na te i wszystkie inne pytania poznacie odpowiedzi 26 lipca.

Warto spróbować czegoś nowego i warto rozwinąć swoje umiejętności. Kto wie, może rozbudzisz w sobie nową pasję?

Wystarczą sportowe buty, wygodny strój i butelka wody. Sprzęt wspinaczkowy zapewni Klub Wysokogórski Kraków. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał instruktor wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.

Czytaj: Pod Wawelem można grać i słuchać przeboje Zbigniewa Wodeckiego

Trzeba tylko trzymać kciuki, aby pogoda dopisała, ponieważ, jeśli będziesz padać deszcz, zajęcia będą musiały zostać odwołane.

Ze względu na ograniczoną liczbę dróg wspinaczkowych konieczne są zapisy. Rejestracja uczestników prowadzona jest do pięciu 10-osobowych grup.

Trening odbędzie się na skałce „Strzelnica” w uroczysku Sikornik. Aby tam dotrzeć, z ulicy Królowej Jadwigi (przystanek „Strzelnica”) należy skręcić w ulicę Koło Strzelnicy i kierować się do zielonego szlaku. Po lewej stronie pokaże się skałka „Strzelnica” (link do lokalizacji).

Czytaj: PKN Olrlen inwestuje w Wisłę Kraków