Biało-niebieskie flagi MPK

0
1510
views

fot: źródło

Zakładam, że większość z nas korzystała dziś z komunikacji miejskiej. Czy zauważyliście, że zarówno tramwaje, jak i autobusy, wyglądają nieco…inaczej? Są przyozdobione w biało-niebieskie flagi, które oznaczają…właśnie, czy wiecie dlaczego wywieszono owe flagi? 😉

Wkrótce obchodzimy jedno z najważniejszych świąt dla naszego kraju, a mianowicie Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku jest ono tym bardziej wyjątkowe, ponieważ właśnie 11.11.2018 roku, przypada setna rocznica Wolnej Polski! Z tej okazji, Sejm przegłosował ustawę o obowiązkowym dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadającą w niedzielę, setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tym samym, przed nami bardzo długi weekend i wyjątkowy czas dla nas, Polaków żyjących w wolnej Polsce.

fot: źródło

Przeczytaj: Apple i Samsung celowo spowalniają systemy telefonów 

Kraków również obchodzi swoją małą, acz wielką rocznicę, która jest, oczywiście, związana z Narodowym Świętem Niepodległości. Otóż, wolność dla Krakowa przyszła z Podgórza, a od 29 października, na krako(w)skich autobusach oraz tramwajach widnieją biało-niebieskie flagi, które symbolizują rocznicę wyzwolenia miasta – w tym roku, obchodzimy równe 100 lat wolności Krakowa! Co prawda, oficjalna data wyzwolenia Krakowa przypada na 31 października, jednak flagi wywieszono dziś, w poniedziałek – świętujemy od początku tygodnia! 🙂 To będzie piękny tydzień – setna rocznica odzyskania Niepodległości, a także wyzwolenie Krakowa.

PS. Flagi będą widniały do 31 października.

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Dobrze wykorzystajcie ten wyjątkowy czas i pamiętajcie o tych, którzy poświęcili swoje życie, abyśmy my dziś mogli żyć w wolnym kraju. Historii nie wolno bagatelizować – szczególnie, gdy jest to historia naszego kraju.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułSiedem nowych wystaw w MOCAK-u.
Następny artykułDzień dobry. Co mogę dla siebie zrobić? Warsztaty
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ