Biegać każdy może! 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

0
846
źródło: http://www.pzucracoviapolmaraton.pl

Pierwszy PZU Cracovia Półmaraton Królewski odbył się w 2014 roku i został wyróżniony nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. W październiku półmaraton odbywa się już po raz piąty i do tej pory zarejestrowało się na niego aż 9365 uczestników (dane z 23.09.18). 

W poprzednim roku w Półmaratonie Królewskim wzięło 8421 osób, z czego do mety dotarło aż 8338. W tym roku zainteresowanie wydarzeniem jest jeszcze większe!

Dystans półmaratonu to 21 km i 97,5 m, a jego trasa wiedzie pięknymi ulicami Krakowa. Obejmuje bulwary wiślane, trasę koło Wawelu, uliczki Starego Miasta (obok Kościoła Mariackiego, wieży ratuszowej, Sukiennic), aleję 3 Maja, czy Podgórze. Meta przewidziana jest w Tauron Arenie. Spod niej również startuje bieg. Poniżej znajdziecie mapkę z trasą biegową maratonu, jej profilem topograficznym i legendą.

trasa biegowa, źródło: http://www.pzucracoviapolmaraton.pl

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje 14 października o godz. 11. Regulaminowy limit czasu na pokonanie trasy to trzy godziny. Żeby wziąć udział w maratonie trzeba mieć ukończone 18 lat, zapisać się i uiścić opłatę startową.

Zapisy przez stronę internetową prowadzone są do 3 października. Inną opcją jest możliwość zapisania się na półmaraton w  biurze zawodów przy ul. Lema 7, ale można to zrobić jedynie w dniach 12 i 13 października. Jest to też mniej opłacalna opcja, gdyż opłata startowa wynosić będzie 150, a nie jak w przypadku zapisów przez stronę internetową – 70 złotych.

Jeżeli tylko kochasz biegać, warto zmierzyć się z własnymi słabościami i wziąć udział w Półmaratonie Królewskim. Ukończenie biegu i dobiegnięcie do mety w przeciągu trzech godzin to gwarancja radości, sukcesu i wspomnienie na całe życie.

Więcej informacji na temat 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego znajdziesz na stronie internetowej:  www.pzucracoviapolmaraton.pl

źródło: krakow.pl

Wspólnie z 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim – wystartuje bieg na 5 km, organizowany w ramach krakowskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zobacz więcej na temat wydarzenia: 5 DLA NIEPODLEGŁEJ.

Potrzebujesz motywacji? Kliknik tutaj: klik.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.