Biznes Klasyk – kino plenerowe nad Wisłą

0
688

fot: źródło

Wakacje to idealny czas na to, aby zorganizować tak zwany „plener”. Czy to piknik, czy kino – wszystko odbywa się na świeżym powietrzu. Tak więc, tegoroczne wakacje obfitują w dużą ilość filmowych propozycji i już jutro, na PrzyStań na plaży, odbywa się kolejny, ciekawy seans.

Biznes klasyk to kino plenerowe nad Wisłą, gdzie przez całe lato, WSZiB zaprasza na projekcje filmów na PrzyStani na Plaży, na ulicy Podgórskiej Bulwar Kurlandzki, przy moście Kotlarskim. Jesteście po pracy, słońce dało Wam w kość i szukacie dogodnej formy relaksu? To może zimny napój, film nad wodą i pełny odpoczynek? 😉

fot: źródło

Strefa „chillu”, czyli kino nad wodą, rozpoczyna się o godzinie 21:00, 10 i 24 sierpnia. Jeśli nie możecie udać się tam jutro – macie taką szansę 24 sierpnia! Już teraz zanotujcie w kalendarzu, aby nie zapomnieć.

Na temat repertuaru, najlepiej posłuchać organizatorów: „Obrazy znane oraz doceniane, odsłaniające kulisy wielkiego biznesu i polityki, krótko mówiąc: biznes klasyki! Konkretne tytuły będziemy ujawniać stopniowo, więc śledźcie wydarzenie. A może już się domyślacie, o jakich filmach mowa?”

I – uwaga – na pewno nie będzie doskwierał Wam głód, bowiem Food Trucki również tam będą!

fot: źródło

Repertuar kina plenerowego wygląda następująco:
20 lipca – „Jestem Bogiem”
_reżyseria: Neil Burger
_scenariusz: Leslie Dixon
Thriller z Bradleyem Cooperem, Robertem De Niro i Abbie Cornish
w rolach głównych. Podczas pierwszego seansu zobaczymy, jak niespełniony, pogrążony w depresji pisarz Eddie Morra staje się geniuszem i człowiekiem sukcesu. Czy eksperymentalny narkotyk odda mu kontrolę nad własnym życiem i przyniesie tylko szczęście?

27 lipca – „Strategia Mistrza”
_reżyseria: Stephen Frears
_scenariusz: John Hodge
Podczas drugiego seansu poznamy historię uwielbianego i podziwianego kolarza, który stał się bohaterem najgłośniejszego skandalu dopingowego w dziejach. Będziemy obserwować śledztwo dziennikarza Davida Walsha (Chris O’Dowd), który podejrzewa, że sukcesy Lance’a Armstronga (Ben Foster) wynikają z użycia niedozwolonych środków. „STRATEGIA MISTRZA” to trzymający w napięciu dramat biograficzny. Zobaczcie go z nami 27 lipca!

10 sierpnia – „Grace Księżna Monako”
_reżyseria: Olivier Dahan
_scenariusz: Arash Amel
Wiele dziewczynek marzy o byciu księżniczką. Jak takie życie wyglądałoby naprawdę? Przekonała się o tym Grace Kelly, bohaterka naszego następnego seansu. „GRACE KSIĘŻNA MONAKO” z Nicole Kidman w roli głównej pokazuje losy gwiazdy amerykańskiego kina, która porzuca karierę w Hollywood dla miłości, by poślubić księcia Rainiera III (Tim Roth) i zostać księżną.
Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej historii już 10 sierpnia!

24 sierpnia – „Żelazna Dama”
_reżyseria: Phyllida Lloyd
_scenariusz: Abi Morgan
Nasz filmowy cykl kończymy mocnym akcentem!
Tę silną, zdeterminowaną kobietę zna każdy. Margaret Thatcher rozlicza się ze swoją przeszłością, wspominając imponującą, choć trudną karierę polityczną. W roli byłej premier Wielkiej Brytanii – niesamowita Meryl Streep, która otrzymała za ten występ Oscara i Złoty Glob. Zapraszamy na „ŻELAZNĄ DAMĘ”, ostatnią tegoroczną projekcję, która odbędzie się już 24 sierpnia!

fot: źródło

Ktoś ma jutro ochotę odpocząć przy filmie „Grace Księżna Monako” z piękną Nicole Kidman? 🙂

Poprzedni artykułŚmierć Fauna – słuchowisko
Następny artykułSztuka Ludowa pośród nas!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.