Budowniczowie – narodziny miasta

0
931

fot: źródło

Kraków nie byłby Krakowem bez Nowej Huty! Tym razem skupimy się na opowieściach związanych właśnie z tym rejonem – o tym, jak powstały nowohuckie rejony, jak się tutaj żyje i dlaczego warto wybrać Nową Hutę. Przed Państwem wystawa „Budowniczowie”!

W ramach Jubileuszu 70-lecia Nowej Huty, otwarto wystawę o niezwykle przyjemnej nazwie, czyli: „Budowniczowie”. Wystawa obejmuje 13 opowieści o narodzinach miasta oraz 13 portretów osób, które sprowadziły się do Nowej Huty, by zmienić swój los. Wywiady przeprowadziła Renata Radłowska, a fotografie wykonała Magda Rymarz.

fot: źródło

Przeczytaj: Świętujemy 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa!

Z jakimi emocjami przyjeżdżali, czego oczekiwali, co dostali, a co sami dali? Jak oceniają projekt budowy nowego miasta z perspektywy 70 lat? Jaki był ich wkład w budowę rodzącej się społeczności lokalnej? Organizatorzy, czyli  Fundacja Faktor Kultura i KLUB KOMBINATOR, zapraszają na wystawę, która „odpowie” na powyższe pytania. Ostrzegam – może być wzruszająco. 🙂

Wernisaż z udziałem twórców i bohaterów projektu: wtorek, 30 października, godzina 17:00, KLUB KOMBINATOR (bud. Łaźni Nowej).

Wstęp, oczywiście, wolny! Jeśli z jakiegoś powodu nie uda Wam się dotrzeć jutro – nic nie szkodzi! Wystawa „Budowniczowie” funkcjonuje do końca roku! Hurra!

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Magda Rymarz – „fotografka i nowohucka aktywistka. Zajmuje się fotografią portretową, reportażową oraz dokumentalną. Jej debiutancka wystawa („Mirror Error”) odbyła się w 2014 roku w ARTzonie OKN. W ostatnich latach interesuje ją obraz ruchomy. Współtworzy project Picture Workshop, w ramach którego zajmuje się produkcją filmową. Urodzona w Żeromskim, zakochana w Nowej Hucie – współzałożycielka Fundacji Promocji Nowej Huty- działa na rzecz społeczności lokalnej.”

Renata Radłowska – „dziennikarka Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i Dużego Formatu. Autorka książki „Nowohucka telenowela” opublikowanej w 2009 roku przez wydawnictwo Czarne (pracuje nad drugim wydaniem). Nowohucianka od 20 lat, bezkrytycznie zakochana w Hucie.”

Jeśli jesteście zainteresowani tematem Nowej Huty – macie niepowtarzalną okazję, aby zgłębić wiedzę na ten temat! Już wiecie, co robić… 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułŚwiętujemy 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa
Następny artykułHalloween na wrotkach!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.