Człowiek Delfin – ponownie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

0
729

fot: źródło

Człowiek delfin – czy to w ogóle możliwe?! Wychodzi na to, że chyba tak…nawet, jeśli chodzi tylko o film. Jesteście ciekawi, jak wygląda, a także jak zachowuje się człowiek delfin? Już teraz macie ku temu niepowtarzalną okazję.

Rozwiewam wszelkie wątpliwości – „Człowiek delfin” to TYLKO film! 😉 Pokaz tego filmu odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, na ulicy Rajskiej 12, #BaranyWogrodzie.

Film można obejrzeć:

  • 5 września, o godzinie 20:45

oraz

  • 6 września, również o godzinie 20:45

CZŁOWIEK DELFIN (Dolphin Man, reż. Lefteris Charitos)

Wbrew pozorom, tytułowy „Człowiek delfin” nie jest ani pół człowiekiem, ani pół delfinem. 😉 Film ten opowiada o niezwykłej pasji nurkowania, szacunku do oceanu, przyrody i delfinów, która uczyniła Jacques’a Mayola jednym z największych nurków w historii, a także wielokrotnym rekordzistą świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „WIELKI BŁĘKIT”. Z kolei dzięki dokumentowi Lefterisa Charitosa, możemy poznać go bliżej.

Przeczytaj także: Pij piwo i pomagaj zwierzakom! Kliknij: tutaj.

Film, oprócz niesamowitych zdjęć i niepowtarzalnej fabuły, splata wspaniałą, współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w „WIELKIM BŁĘKICIE”.

fot: źródło

O filmie:

CZŁOWIEK DELFIN | Dolphin Man
reż. Lefteris Charitos, Grecja/Kanada/Francja/Japonia 2017, 80′

„Dokumentalna opowieść o życiu legendarnego nurka, Jacques’a Mayola, światowego rekordzisty we freedivingu.
Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie dało dla Mayola szansą, aby dotrzeć do granic ludzkiego ciała i umysłu po to, by odkryć głębsze połączenie pomiędzy człowiekiem i morzem.”

fot: źródło

Studencie! Czy wiesz, jak zaoszczędzić pieniądze? Przeczytaj: klik.

Jest to, jakby nie patrzeć, nowy film – do kin wszedł całkiem niedawno, bowiem 17 sierpnia. Co prawda, osobiście jeszcze go nie widziałam, ale mam w planach wybrać się na projekcję, gdyż zarówno zdjęcia, jak i opinie krytyków filmowych, serdecznie do tego zachęcają.

PS. Wstęp jest całkowicie BEZPŁATNY! 🙂

A Wy? Widzieliście już film, czy idziecie na dzisiejszą/jutrzejszą projekcję? 🙂 Może spotkamy się na miejscu?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułNie samą szkołą uczeń żyje, czyli Targi Edukacyjne
Następny artykuł25. Krakowskie Miodobranie
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.