Darmowa komunikacja w Krakowie z powodu smogu po raz drugi w przeciągu kilku dni!

0
737

fot: źródło

Władze miasta Krakowa po raz kolejny wprowadzają darmową komunikację miejską. Właśnie dziś, w poniedziałek 17 grudnia, jazda tramwajami i autobusami, jest całkowicie bezpłatna. Ostatnio taka akcja miała miejsce w miniony czwartek, o czym pisaliśmy TUTAJ. Natężenie smogu rośnie z dnia na dzień…

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa podjęło kolejną, drugą w przeciągu 4 dni decyzję o wprowadzeniu darmowej komunikacji 17 grudnia, tj. dziś, w poniedziałek. Zanieczyszczenie powietrza bardzo groźnym pyłem PM10, po raz kolejny przekroczyło dopuszczalne normy! W czwartek „dusiliśmy się” wewnętrznie, gdy mimowolnie wdychaliśmy otaczający nas wszędzie smog, którego średnie dobowe stężenie już dawno przekroczyło skalę dopuszczalnego poziomu. Okazuje się, że najgorsza jakość powietrza skumulowała się w rejonach Alei Trzech Wieszczów, gdzie wg airly.eu, powietrze jest bardzo złe, a wychodzenie bez maseczki powinno być kategorycznie zabronione!

fot: źródło

Przeczytaj: Wokół Szopki – spacerem po Krakowie

Pyły PM10 i PM2,5 nie odpuszczają. Dwukrotne przekroczenie średniego poziomu dotyka nas każdego dnia… Jednak smog dużo bardziej niż stolicę Małopolski, „upodobał” sobie podkrakowskie miejscowości. Według opublikowanych danych, w tzw. „obwarzanku krakowskim”, normy przekroczone są nawet siedmiokrotnie!!! To niewiarygodne! Dusimy się, nie czując (jeszcze) bezpośrednich skutków…

Na stronie airly.eu można śledzić jakość powietrza, która – jak widać na załączonym obrazku – jest po prostu w opłakanym stanie.

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Uważajcie na siebie i w miarę możliwości, starajcie się nie wychodzić z domu. Najlepiej będzie jednak zaopatrzyć się w maski antysmogowe. Idą święta – jeśli nie masz pomysłu na prezent, kup bliskim to, czego nie dostają od miasta – ratunek przed trującym powietrzem, czyli maskę! Musimy o siebie zadbać, bo jeśli my tego nie zrobimy, nikt inny za nas tego nie wykona. Szczególnie, jeśli chodzi o tak groźne pyły, jakimi są PM10 i PM2,5.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.