Debata wyborcza na Prezydenta Krakowa – gdzie reszta kandydatów?

0
1068

fot: źródło

Wybory prezydenckie w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami. Polityków ubiegający się o to stanowisko, widzimy na każdym kroku – czy to na banerach, plakatach, ulotkach, a także na Facebooku. Jednak przystańmy na moment i zadajmy sobie podstawowe pytanie: którym kandydatom realnie zależy na Krakowie i jego mieszkańcach, a którym na ciepłym stołku i całkiem niezłej pensji? 😉

W 2018 roku, o stanowisko prezydenta Krakowa, ubiega się 6 osób. W miniony piątek, tj. 28 września, w debacie prezydenckiej „Gazety Wyborczej”, wzięła udział czwórka kandydatów:

  • Konrad Berkowicz z partii Wolność,

fot: źródło

  • Daria Gosek-Popiołek, kandydatka Partii Razem,

fot: źródło

  • Jolanta Gajęcka z Kukiz’15,

fot: źródło

  • Łukasz Gibała, kandydat Logicznej Alternatywy.

fot: źródło

Przeczytaj także: Krakowskie Śniadanie Otwarte! Klik

Gdzie w tym czasie znajdowała się Pani Małgorzata Wassermann, startująca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz obecny prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski? Zapewne wielu z nas zadaje sobie to pytanie…i – co najlepsze – nie może znaleźć odpowiedzi! W końcu, co może być ważniejszego od PIERWSZEJ debaty prezydenckiej? Jak widać, spotkanie z mieszkańcami i realna rozmowa, nie jest tak ważna, jak…no właśnie, jaką wymówkę znalazła Pani Wassermann wraz z Panem Majchrowskim?

fot: źródło

Jacek Majchrowski napisał na swoim profilu na Facebooku:

Tak więc, skoro Małgorzata Wassermann nie wzięła udziału w debacie, obecny Prezydent Krakowa również z niej zrezygnował, ponieważ…na debacie zabrakło jednego kandydata!

Chciałabym tylko przypomnieć, że debaty są dla mieszkańców, potencjalnych wyborców, a nie dla kontrkandydatów. 

Przeczytaj: 12 niecodziennych wież z całego świata – w tym jedna z Polski!

Natomiast jaki był powód nieobecności Małgorzaty Wassermann?

Tak naprawdę, tego nie wie nikt – Pani Wassermann nie wydała oficjalnego oświadczenia na temat jej nieobecności na debacie. Nieoficjalnie mówi się, że chodziło o pilne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim… Niemniej jednak, dobrze, że chociaż jeden z dwóch nieobecnych kandydatów, potrafił się oficjalnie „usprawiedliwić”. 😉

Jak to się mówi: Nieobecny (a w tym przypadku, nieobecna), sama sobie szkodzi.

Absencję tych dwóch kandydatów na debacie, jednym, niezwykle wymownym zdjęciem, podsumował inny kandydat na Prezydenta Krakowa, Konrad Berkowicz:

fot: źródło

Nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło – mimo nieobecności dwóch kandydatów, wiceprezes partii Wolność „wynagrodził” ich absencję swoimi jasnymi, klarownymi postulatami i konkretnymi odpowiedziami na zadawane pytania – bez mydlenia oczu czy obietnic bez pokrycia.

Niektórzy boją się konfrontacji „face to face” z wyborcami… Ciekawe, co mają do ukrycia? 😉

Obejrzyj debatę, w której udział biorą kandydaci na prezydenta Krakowa: Łukasz Gibała, Jolanta Gajęcka, Daria Gosek-Popiołek i Konrad Berkowicz. Debatę prowadzą Magdalena Kursa i Michał Olszewski.

Publisert av Gazeta Wyborcza Fredag 28. september 2018

A Ty? Wiesz, na kogo zagłosujesz?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułKrakowskie Śniadanie Otwarte
Następny artykułNoc poezji w naszym mieście!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.