DKCZ – poezja: Dzieła (prawie) wszystkie, Andrzej Bursa

0
1021

fot: źródło

Andrzej Bursa to jeden z poetów wyklętych – czyli tych, których (genialna) twórczość literacka spotykała się z odrzuceniem współczesnych, gdzie po śmierci twórcy, stała się przedmiotem kultu. Otoczmy więc uwagą (prawie) wszystkie dzieła Pana Bursy już w listopadzie!

Nie uwierzę, jeśli ktoś mi powie, że nigdy nie czytał lub nie słyszał o tym wierszu. To klasyk! I do tego z jakim wydźwiękiem… 😉

fot: źródło

Przeczytaj: Gwiazda „13 powodów” pomoże w walce z Thanosem!

Arcydzieło, prawda? A uwierzcie mi – czyta się to jeszcze lepiej w wersji papierowej, gdy pochłania nas poezja i jej klimat… Jednak Andrzej Bursa w swojej twórczości ma mnóstwo utworów, które zasługują na poklask. Jeśli ich nie znacie, organizatorzy, czyli Dyskusyjne Kluby Czytelnicze i LOKATOR zapraszają na spotkanie z poezją w ramach Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych. Wraz z Wojciechem Bonowiczem, w niezwykle klimatycznym miejscu, które mieści się ulicy Mostowej 1, czyli LOKATOR, spotkamy się 14 listopada o godzinie 19.00 i dyskutujemy o książce „Dzieła (prawie) wszystkie” Andrzeja Bursy. Nie przegapcie takiej okazji – uwierzcie mi na słowo, że Bursa „to jest to!”. Nie rzucam słów na wiatr – ja też tam będę, z tomikiem tego wspaniałego poety, do którego często wracam.

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Kraków to miejsce, gdzie urodził się, wychowywał i zmarł Andrzej Bursa. To właśnie w naszym pięknym mieście powstały jego cudowne utwory, w których nie raz się zatracałam. Takie „wsiąkanie” w literaturę jest wręcz wskazane – nie daj się prosić i weźże wsiąknij razem ze mną!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.