Dni Nowej Huty – rodzinnie i rozrywkowo!

0
1082
źródło: nck.krakow.pl

W najbliższy weekend będzie świetna okazja do świętowania 70-lecia Nowej Huty. Dni Nowej Huty, połączone z Festynem Rodzinnym i Sceną Plenerową zapowiadają się wyjątkowo aktywnie. Na Łąkach Nowohuckich zabrzmi najpiękniejsza, polska muzyka. Zaś na przybyłych gości będą czekały liczne konkursy, turnieje, gry i inne aktywności.

Dni Nowej Huty rozpoczynają się w sobotę 8 czerwca o godzinie 14, występami artystycznymi dzieci i młodzieży z nowohuckich placówek. Na Łąkach Nowohuckich – bo tam odbywa się impreza, zostanie przygotowane wiele rozrywek takich jak: wesołe miasteczko, prezentacje służb mundurowych, gry i konkursy z nagrodami, stoiska nowohuckich instytucji kultury oraz doskonała strefa gastronomiczna. Tego dnia aż do północy będą odbywały się koncerty znanych zespołów. Na koniec o godz. 22.30 wystąpi Urszula – piosenkarka znana z hitów takich jak: „Anioł wie”, „Na sen”, Dmuchawce, latawce, wiatr”,  czy „Malinowy król”.

Ale to nie wszystko w sobotę. Tego dnia o godzinie 17 na Łąki Nowohuckie dotrze słynny Korowód Nowohucki, w artystyczny sposób przypominający o historycznych wydarzeniach z dziejów Nowej Huty. Przypomnijmy, że Korowód startuje o godz. 16.30 spod Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, skąd ul. Żeromskiego, al. Róż, al. Przyjaźni i al. Solidarności dotrze do placu Centralnego.

Z kolei w niedzielę 9 czerwca, o godz. 10 odbędzie tegoroczna edycja Dnia Otwartego Magistratu.

O godz. 16.30 zaś warto zajrzeć na aleję Róż, żeby wziąć udział we wspólnym zdjęciu: „Nowohucianie na 70-lecie”.

Na zakończenie Dni Nowej Huty odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Mogile, o godz. 19.00 na dziedzińcu opactwa oo. cystersów w Mogile. Szczegóły na temat koncertu można znaleźć na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Nawet jeżeli nie jesteś z Nowej Huty, dzielnica świętująca swój jubileusz z pewnością Cię ugości! Co prawda nie tortem i szampanem, ale dobrą muzyką, interesującymi wydarzeniami i rodzinną, przyjazną atmosferą!

źródło: krakow.pl