Do zobaczenia w zaświatach. Pokaz przedpremierowy.

0
567

fot: źródło

Tytuł „Do zobaczenia w zaświatach” brzmi bardzo…mocno. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tym filmie, od razu się nim zainteresowałam – w końcu dobra nazwa to połowa sukcesu! Jeśli tak samo, jak ja, jesteście zaintrygowani tytułem tego filmu, to już jutro, 9 sierpnia, możecie go obejrzeć całkowicie przedpremierowo!

Kino Agrafka i Aurora Films chcieliby nam (przedpremierowo!) zaprezentować film, którego tytuł jest niezwykle chwytliwy. Plenerowy pokaz filmu „Do zobaczenia w zaświatach” rozpocznie się 9 sierpnia o godzinie 21:00 w Kinie Agrafka, na ulicy Krowoderskiej 8.

Seans rozpocznie się pod rozgwieżdżonym, krakowskim niebem w Kinie na Tarasie. Świeże powietrze, dobre kino, a dodatkowo fantastyczna atmosfera…czy może być lepiej?

Jeśli jednak pogoda postanowi spłatać nam figla, to nie ma się czego obawiać – seans odbędzie się w sali Kina Agrafka. I warto pamiętać, że na pokazy w Kinie na Tarasie, rezerwacje nie są przyjmowane.

fot: źródło

Wracając do tematu filmu – oto przybliżony opis fabuły.

DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH | Au revoir là-haut, reż. Albert Dupontel, Francja/Kanada 2017, 117’

Zdobywca pięciu Cezarów 2018, w tym dla najlepszego reżysera Alberta Dupontela jest ekranizacją epickiej powieści Pierre’a Lemaitre’a, który jest również współtwórcą scenariusza do filmu. Książka została uhonorowana Grand Prix Nagrody Goncourtów, określanej mianem „małego Nobla”, i już w sierpniu wraz z premierą kinową, zostanie ponownie wydana w Polsce.

Do zobaczenia w zaświatach” jest poruszającą historią przyjaźni silniejszej niż śmierć.

„Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.”
Polska premiera przypada na 17 sierpnia 2018 r.

NAGRODY I FESTIWALE:
2018 – CEZARY – trzynaście nominacji, pięć statuetek: najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia
2018 – Kryształowe Globy – najlepszy film, najlepszy aktor: Albert Dupontel (nominacje)
2018 – Nagrody Lumiere – najlepszy film, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia (nominacje)
2018 – 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW – Nagroda Publiczności
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Angoulême
2017 – Festiwal Filmów Francuskich w Bienne
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián – Nagroda Solidarności – Stowarzyszenia „Guipuzcoan Blood-donors” dla Alberta Dupontela
2017 – Festiwal Filmów Francuskich w Czechach
2017 – Festiwal Filmów Francuskich w Hongkongu
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bratysławie
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tajpej

fot: źródło

Kto wybiera się na przedpremierowy seans? Ja, najprawdopodobniej, wybiorę się tam z ogromną przyjemnością!

Poprzedni artykułWszystko o mężczyznach reż. Tomasz Obara
Następny artykułKino na dachu MCK – pokazy filmów tureckich
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.