Dożynki miejskie na Podgórzu

0
632
źródło: krakow.pl

Jak się okazuje, dożynki mogą mieć miejsce nie tylko na wsi. Nasz piękny Kraków zaleje fala kwiatów, wieńców, folklorystycznych motywów i strojów. Kto nie chce, żeby go ominął taki widok, musi pojawić się w niedzielę 26 sierpnia o godz. 14 przy ul. Dobry Początek na Podgórzu.

No i to będzie na pewno dobry początek! 🙂 O godzinie 14 nastąpi złożenie wieńców i odprawiona zostanie msza święta polowa. Potem czeka nas prezentacja różnych grup dożynkowych, konkurs na najpiękniejszy wieniec (a będzie w czym przebierać!). A po wręczeniu nagród, które jest planowane na godzinę 17.30 będzie czas na wspaniałą potańcówkę z grupą Pokrzyk i Joanną Słowińską z zespołem. Gwarantowana wyśmienita zabawa!

Można będzie też spróbować pysznego, regionalnego jedzenia: wędlin, serów, warzyw czy owoców z naturalnej uprawy.

Z ciekawostek – będzie można zobaczyć instalację plenerową, zbudowaną z materiałów naturalnych i surowców wtórnych, które utworzą wielki wieniec dożynkowy. W jego tworzenie będzie mógł się zaangażować każdy obecny podczas Dożynek. Inicjatywa jest organizowana przez Żywą Pracownię.

Będzie również możliwość uczestniczenia w warsztatach zabawkarskich z lajkonikami z siana, wikliny i materiałów upcyklingowych, zdobienia tkanin i plecionkarskich z szyciem koszy ze słomy, a nawet T-shirtów.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Rada i Zarząd Dzielnicy XIII Podgórze, Centrum Kultury Podgórza oraz Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Przewozie. Partnerami wydarzenia są Fundacja Targ Pietruszkowy oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Dożynki dokładnie odbędą się przy ulicy Dobry Początek (osiedle Przewóz, między ul. Wrobela a ul. Łutnia).

źródło: krakow.pl

Przeczytaj także o: Sztuce ludowej pośród nas w Krakowie – f7krakow.pl

To Cię zainteresuje: Kawachi Fuji Garden – zobacz najpiękniejszy ogród na świecie! Niesamowite bogactwo kolorów i barw – f7city.pl