Drugie Życie Książki 2019

0
811

fot: źródło

Rusza kolejna akcja „Drugie Życie Książki” – edycja 2019! Nie marnuj książek, które ci się znudziły – pozwól im znaleźć nowych właścicieli! Kto wie, może i Ty znajdziesz dla siebie literacką perełkę?

Akcja „Drugie Życie Książki” prosperuje już od…ośmiu lat! Jeśli uważasz, że w domowej biblioteczce znajdują się pozycje, po które już nigdy nie sięgniesz – nie wyrzucaj ich! Pozwól żyć książkom, które w odróżnieniu od ludzi są wieczne. Podaj ją dalej i „upoluj” coś dla siebie! Skoro zbędny balast zostanie usunięty, to dlaczego by nie uzupełnić luk  nieprzeczytaną, książkową pozycją? 😉 Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok jest – jak zawsze zresztą – niezwykle interesujący. Organizatorzy, czyli Kraków Miasto Literatury UNESCO, przygotowali aż siedem edycji specjalnych, w tym wymianę komiksów na Krakowskim Festiwalu Komiksu, a także książek dla dzieci w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci i tych w językach obcych w księgarni Massolit. Tradycyjnie – jak co roku – spotkania odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Pawilonie Wyspiańskiego, ale nie martwcie się – zaplanowano również inne lokalizacje!

fot: źródło

Przeczytaj: Jak zegar biologiczny kontroluje funkcje mózgu?

Zasady udziału w „Drugim Życiu Książki” są banalnie proste – wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Pamiętajcie jednak, że organizatorzy zwracają dużą uwagę na stan książek – wszyscy przynosimy je po to, abyśmy zarówno my, jak i inni, mogli z nich skorzystać. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów. Ponadto, samoobsługowe  regały bookcrossingowe Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Conrada i Miłosza. Korzystając z owych regałów, stosowana jest zasada 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Lokalizacja i harmonogram: klik

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Braliście już udział w „Drugim Życiu Książki”? Ja wybieram się w tym roku i mam nadzieję, że pozwolę „żyć” moim nieczytanym książkom, a Wy?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułJak zegar biologiczny kontroluje funkcje mózgu?
Następny artykułKultura jedzenia a depresja. Akademia Mózgu
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.