Dzień Dobrego Uczynku.

0
954

Jaki piękny mamy dzień! Dzień Dobrego Uczynku!
Właśnie dziś, 18 listopada społeczność żydowska na całym świecie, już po raz dziesiąty obchodzić będzie dzień Micwy. Nie inaczej jest w Krakowie. Żydowskie Muzeum Galicja przygotowało coś naprawdę wyjątkowego na rocznicowe obchody tego wspaniałego święta.

W języku hebrajskim Micwa to dobry uczynek.
Dzień Micwy oznacza więc dosłownie Dzień Dobrego Uczynku i opiera się na kluczowych dla Judaizmu wartościach: naprawie świata, ofiarności i dobrych, miłosiernych uczynkach wobec bliźnich.

Pomagać można na różne sposoby, a i beneficjenci tej pomocy mogą być różni.
Na przykład wolontariusze JCC (Jewish Community Centre) w Krakowie w poprzednich latach dziergali szaliki dla dzieci z Domu Dziecka, zbierali książki i robili do nich zakładki by następnie przekazać je do biblioteki czy też wykonywali kartki chanukowe dla zaprzyjaźnionej społeczności.

Na pierwszą okrągłą rocznicę tego pięknego święta Żydowskie Muzeum Galicja proponuje inne podejście do pomagania. Chyba po raz pierwszy uwaga będzie skupiona nie na ludziach, a na psiakach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ Otwieram wino ze swoją… psiną?!

W siedzibie muzeum na ul. Dajwór 18 zbierane będą karmy, kocyki, zabawki, smycze, tabletki na odrobaczenie i wszystko co może się przydać psom nie posiadającym domu.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane nie tylko schronisku, ale również Krakowskiemu Towarzystu Opieki nad Zwierzętami oraz Domom Tymczasowym.

Kto nie wie czym jest Dom Tymczasowy to już wyjaśniam.
To normalny dom. Bezdomny psiak trafia pod jego opiekę i traktowany jest jak członek rodziny. Ma zapewnione jedzonko, opiekę weterynarza i przede wszystkim miłość. No i nie mieszka w boksie przepełnionego schroniska tylko śpi na swojej kanapie. Nawet nie wie, że jest bezdomny.
A kiedy udaje się znaleźć dla niego rodzinę zostaje adoptowany i jego miejsce w DT może zająć kolejny potrzebujący.
Taki dom często sam ponosi koszty opieki nad psem, więc na pewno przydadzą mu się rzeczy ze zbiórki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ Re-Generation. Ostatni Rozdział okazał się dopiero początkiem.

Akcja obowiązywać będzie nie tylko w Dzień dobrego uczynku.
Potrwa od 18 listopada do 2 grudnia.
Ze swojej strony gorąco zachęcamy Was do udziału.
Z resztą zachęcamy Was do tego nie tylko teraz. Bo psiaki są w potrzebie cały rok i jeśli macie niepotrzebne rzeczy lub chcielibyście kupić karmę i zawieść do schroniska to możecie to zrobić zawsze.
Niech każdy dzień będzie Dniem Dobrego Uczynku!

 

NIE WIESZ JAK RUSZYĆ Z BIZNESEM? DOWIEDZ SIĘ TUTAJ!