Dzień św. Wawrzyńca

0
740

fot: źródło

Święty Wawrzyniec był diakonem i męczennikiem chrześcijańskim – dziś jest świętym Kościoła katolickiego. Niezwykłe okoliczności jego męczeństwa sprawiły, że jego kult rozwijał się już u schyłku starożytności! Wawrzyniec stał się patronem ubogich, piekarzy, kucharzy, bibliotekarzy… Uważano nawet, że chroni od pożarów i pomaga w chorobach reumatycznych, a także w poparzeniach. Już jutro, 10 sierpnia, przypada jego święto – może warto zawierzyć odwiecznemu kultowi i polecić się w modlitwie poprzez św. Wawrzyńca?

Muzeum Inżynierii Miejskiej po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie imienin św. Wawrzyńca. Na wszystkich, którzy tego dnia zdecydują się odwiedzić muzeum na ulicy Św. Wawrzyńca 15 o godzinie 10:30, będzie czekało mnóstwo atrakcji. Dla każdego coś dobrego – odnajdzie się tam zarówno najmłodszy, jak i ten starszy. 😉 W planach znajduje się między innymi: poznanie gwiazdozbiorów, zwiedzanie wystawy Tramwaje na Wawrzyńca z przewodnikiem, wspólna gra bańkami w mydlanego ping-ponga (ale to będzie super!), a także – wydrukowanie kosmosu!

Niepowtarzalne atrakcje, prawda? Próbowaliście kiedyś grać w mydlanego ping-ponga albo wydrukować kosmos? Jestem przekonana, że nigdy! Jednak już jutro, 10 sierpnia, będziecie mieli taką możliwość – i to w muzeum!

fot: źródło

fot: źródło

Program wygląda następująco:

 • godz.: 10:30-11:30, 15:00-16:00
  Spadające gwiazdy – zajęcia edukacyjne
  Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się czym różni się meteor od meteorytu, prześledzą cykl życia gwiazdy. Poznają gwiazdozbiory letniego nieba półkuli północnej. Korzystając z map nieba nauczą się szukać rojów perseidów, geminidów i leonidów na nocnym niebie.
  Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 lat.
  Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
 • godz.: 11:00, 14:00, 17:00 
  Zwiedzanie wystawy Tramwaje na Wawrzyńca oraz terenu dawnej zajezdni z przewodnikiem.
 • godz.: 12:00-13:00, 14:00-15:00
  Zabawy z bańkami mydlanymi.
  Czy bańki mydlane mogą być kwadratowe lub w kształcie gwiazdki? Pogramy wspólnie bańkami w mydlanego ping-ponga. Uczestnicy nauczą się też robić płyn do wyjątkowo trwałych baniek mydlanych.
  Zapraszamy rodziny z dziećmi.
 • godz.: 12:00-14:00
  Wydrukujmy kosmos – zajęcia edukacyjne
  Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z technikę linorytu. Zainspirowani grafikami kosmosu zaprojektują własne. Według projektów przygotują matrycę do linoryty. Odbitki z matryc zostaną wykonane w pracowni drukarskiej na papierze oraz na siatkach lub plecakach.
  Zapraszamy rodziny z dziećmi od 10 lat.
  Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

fot: źródło

Jeśli jesteście zainteresowani – kontakt w celu rezerwacji: tel. 12 428 66 00 wew. 11 lub e-mail: rezerwacja@mim.krakow.pl

I pamiętajcie, że wszystkich wydarzeniach udział w ramach biletu wstępu do muzeum. 😉

To jak, kto jutro pogra w mydlanego ping-ponga?

Poprzedni artykułBędzie pysznie, będzie smacznie, gdy festiwal ten się zacznie!
Następny artykułŚmierć Fauna – słuchowisko
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.