Dzień Szacunku dla Starszych

0
1046

fot: źródło

Szacunek – coś, czym obdarzamy ludzi, a szczególnie tych, którzy są nam bliscy. Czasem jednak zapominamy, że oprócz nas, młodych, mających ogromny apetyt na życie, na tym świecie są jeszcze osoby starsze, które tego szacunku potrzebują nieco bardziej… Warto przypomnieć o Starszych, ponieważ już jutro, 30 września, wypada właśnie Dzień Szacunku dla Starszych!

Warto pamiętać, że 30 września, to nie tylko dzień, w który swoje święto obchodzą – mówiąc kolokwialnie – „chłopcy”. W Japonii, jednym z najważniejszych świąt, jest Keirō no hi, czyli Dzień Szacunku dla Starszych. Wypada on w trzeci poniedziałek września i – co więcej – jest to dzień wolny od pracy, obfitujący w wiele wydarzeń mających za zadanie oddać szacunek japońskim seniorom! Wspaniała inicjatywa, prawda? Może i my, Polacy, moglibyśmy „wciągnąć” takie święto do naszej kultury… A tymczasem, 30 września obchodzimy…Dzień Chłopaka! Dlatego też, drogie Panie – nie zapominajcie o swoich ukochanych! 😉

fot: źródło

Przeczytaj także: Kombinacje w Miejscówce!

Wracając jednak do japońskiego święta… 30 września, oprócz niesamowitych rzeczy skierowanych ku seniorom, odbywają się również specjalne pokazy przygotowane przez dzieci – nierzadko zwieńczone poczęstunkiem. Wspaniali organizatorzy wydarzenia, czyli Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, postanowili w podobny sposób pokazać osobom starszym, jak ważni są dla społeczności lokalnej i życia kulturalnego Krakowa! Kochani Seniorzy, jesteście nam bardzo, ale to bardzo potrzebni! 🙂 Manggha zorganizuje oprowadzanie po wystawie, a także warsztaty tradycyjnych sztuk japońskich: ceremonii parzenia herbaty, kaligrafii oraz wiązania chust furoshiki.

fot: źródło

30 WRZEŚNIA, ul. M. KONOPNICKIEJ 26, o 10:00 – ZAPRASZAMY!

Wydarzenie zostało przygotowane w ramach akcji 60+ kultura z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Harmonogram:

  • 10.00-11.00 Oprowadzanie po wystawie
  • 11.00-12.00 Warsztaty kaligrafii oraz furoshiki*
  • 12.00-13.00 Pokaz ceremonii herbacianej
  • 13.00-15.00 Warsztaty i pokazy bonsai

Przeczytaj także: Polacy w półfinale Mistrzostw Świata w Siatkówce! Klik.

* Warsztaty będą odbywać się w tym samym czasie w dwóch odrębnych przestrzeniach. Liczba miejsc ograniczona. O udziale w warsztatach kaligrafii, furoshiki oraz ceremonii herbacianej decyduje kolejność zgłoszeń w recepcji w dniu wydarzenia

fot: źródło

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

To jak? Zabieracie dziadków, starszych sąsiadów, aby pokazać im, że oni również mają swoje święto? Ja bardzo żałuję, że moi dziadkowie mieszkają tak daleko ode mnie, bo z chęcią bym ich zabrała do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułKombinacje w Miejscówce!
Następny artykułParada zabytkowych i nowoczesnych autobusów
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.