Dziś zabrzmi Dzwon Zygmunta!

0
1195

fot: źródło

Już dziś, 28 grudnia w Krakowie, rozbrzmiewa kultowy Dzwon Zygmunta! Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego właśnie dziś postanowiono „uruchomić” nasz kultowy dzwon, zapraszam do lektury.

W miniony czwartek, tj. wczoraj, 27 grudnia 2018 roku, zmarł biskup Tadeusz Pieronek. Niezwykle mądry człowiek, którego znały miliony… Odszedł w wieku 84 lat, a informację o jego śmierci przekazał proboszcz Katedry na Wawelu, ks. prałat Zdzisław Sochacki.

Tadeusz Pieronek urodził się 24 października 1934 roku w Radziechowach. Święcenia kapłańskie przyjął dokładnie 23 lata później, w 1957 roku, z kolei sakrę biskupią przyjął z rąk papieża, Jana Pawła II, w 1992 roku. „Biskup Tadeusz Pieronek był biskupem pomocniczym sosnowieckim w latach 1992-1998, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski w latach 1993-1998 i rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 1998-2004.Był konsultorem Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych, Kanonikiem Kapituły Metropolitalnej. W KEP był członkiem Rady Naukowej, sekcji Nauk Teologicznych Komisji Nauki Wiary oraz delegatem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego do spraw nauki i kultury.” – pisze naszpradnik.pl

fot: źródło

Przeczytaj: Sylwestrowa Noc Filmowa w Kinie ARS!

Biskup Tadeusz Pieronek nie bał się mówić tego, co myśli. Poruszał wiele tematów, które wielu uważało za tabu. Ks. Kazimierz Sowa mówił o nim, że „był wolny od strachu”. Odważny człowiek Kościoła, który wg portalu WP.pl: „był jak Franciszek, zanim stało się to modne”.  Dziś, 28 grudnia, w samo południe zabrzmi Dzwon Zygmunt na Wawelu, aby uczcić pamięć o biskupie Tadeuszu Pieronku.

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

To smutna wiadomość nie tylko dla Polski, ale i dla całego światła. Odeszło jedno z najjaśniejszych świateł w Kościele – jeden z tych, który zawsze racjonalnie patrzył na to, co dzieje się wokół…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.