EKO Dzień Mieszkańca II Edycja

0
656

fot: źródło

Jeśli my nie zadbamy o naszą Matkę Ziemię, nikt inny tego nie zrobi. Pamiętajmy, że planeta jest dla nas, a my jesteśmy dla planety. Wspólnymi siłami musimy walczyć o czystą i zdrową ziemię!

Mieszkańcy Krakowa wyszli z piękną i jakże szlachetną inicjatywą, której przyświeca jeden cel: Matka Ziemia. Pierwsza edycja Eko Dnia Mieszkańca spotkała się z bardzo dobrym odbiorem mieszkańców Gminy Zielonki, dlatego też już dziś, organizatorzy, czyli EKO Dzień mieszkańca, zapraszają na drugą edycję tego wspaniałego dnia. „Zielone Zielonki” brzmią niezwykle dźwięcznie, prawda? Zadbajmy o to, aby owe hasło stało się prawdziwe! Ponadto, Eko Dzień Mieszkańca to idealna okazja, aby bliżej poznać sąsiadów i mieszkańców, a także poznać lokalnych przedsiębiorców. Współpraca na rzecz Matki Ziemi to ZAWSZE dobry pomysł! Już jutro, 12 maja o godzinie 15:00, zapraszamy  do Środka Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji w Korzkwii na kolejną edycję Eko Dnia Mieszkańca.

fot: źródło

Przeczytaj: Przestrzeń Pełna Dobra z IKEA Kraków!

W tym roku, organizatorzy postanowili skupić się na aktywizacji mieszkańców lokalnego środowiska do wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska i uwrażliwienia na piękno przyrody (zarówno tych starszych, jak i młodszych). Ponadto, pragną podnieść świadomość ekologiczną społeczności lokalnej m.in w zakresie odzysku i recyklingu śmieci, a także zmniejszenia ilości wytwarzania odpadów i dbałości o ich segregację. Wszystko to związane jest z kształtowaniem proekologicznych postaw mieszkańców i promowaniem działań związanych z ekologią i zdrowym stylem życia. Jeśli pragniecie „zarazić” bakcylem zdrowia i ekologii swoje latorośle, koniecznie zabierzcie je na Eko Dzień Mieszkańca! Organizatorzy gwarantują, że zachęcą dzieci i młodzież do aktywnego, świadomego wypoczynku i przekażą informacje, jak realnie dbać o środowisko. Eko Dzień Mieszkańca to wyśmienita okazja do promocji lokalnych przedsiębiorców, którzy zajmują się zdrowiem i ochroną środowiska, a ponadto działają u nas, na „naszym” podwórku – pamiętajcie, że świadomi, zdrowo wspierający Polskę konsumenci, to najlepsi konsumenci! W programie wydarzenia znajdują się również występy estradowe dla dzieci i młodzieży, rozstrzygnięcie konkursu „Eko Dzieciaki witają wiosnę„, pokaz psów przygotowujących się do ratownictwa, liczne warsztaty, m.in ekologiczne i kulinarno-sensoryczne, stoiska tematyczne dotyczące szeroko pojętego zdrowia i ekologii (naturalne kosmetyki, liczne zabawy w terenie), plac zabaw dla najmłodszych z wieloma atrakcjami, letnie kino plenerowe oraz gry i zabawy dla KAŻDEGO. A to nie wszystko! Jeśli chcecie żyć aktywnie, świadomie i zdrowo, przybywajcie na Eko Dzień Mieszkańca. Gwarantowana świetna zabawa i nauka poprzez frajdę!

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Kto wybiera się na jutrzejszy Dzień Mieszkańca? Koniecznie dajcie znać! Czekamy!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.