Etnokalendarz | Inspiracje z natury

0
649

fot: źródło

Energię możemy czerpać z wszelkich źródeł, jednak chyba nie wszystkich jesteśmy świadomi… Jeśli jesteście ciekawi, skąd jeszcze można czerpać energię i jak wykorzystać potęgę żywiołów – jest to wydarzenie dla Was.

Zastanawialiście się kiedyś, z czego można czerpać energię? Czy możemy nauczyć się czegoś od zwierząt? Potęga żywiołów – w jaki sposób je wykorzystać? A także, co inspirowało pierwszych wynalazców? Odpowiedzi na te pytania – jak mówią organizatorzy, czyli MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie –  poszukamy podczas cyklu warsztatów Etnokalendarz 2018/2019, w trakcie których tradycja przenika się ze współczesnością, a uczestnicy balansują na pograniczu przyrody i techniki.

Weekendowe warsztaty rodzinne, to okazja do twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zajęcia rozwijają ciekawość i wrażliwość oraz poczucie, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami może oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

fot: źródło

Przeczytaj także: O kurka, Kulturka!

Na pierwszych warsztatach z cyklu Etnokalendarz, które przypadają na 13/14 października, inspiracje będą pochodziły z…natury!

Jak mówią organizatorzy: „Z czego współcześnie buduje się domy, ściany i podłogi? Czym obecnie inspirują się projektanci, wymyślając różne przedmioty? Jak dostrzec w drzewie formę plastyczną? Jak rozpoznać, z jakiego gatunku drzewa pochodzi drewno?Zapraszamy na Inspiracje z natury – zajęcia z kształtem, ruchem i dźwiękiem. Przed nami ćwiczenia z materiałoznawstwa i badanie właściwości drewna. Poznamy pierwsze narzędzia stolarskie, używane w dawnych gospodarstwach, tj. wiertarki, tokarki i piły. Sprawdzimy, ile drewna znajduje się w materiałach wykorzystywanych w budownictwie, takich jak płyta pilśniowa, płyta MDF czy sklejka. Wyruszymy w inspirującą podróż po świecie rzemiosła, pełnym kształtów, motywów i kolorów, by stworzyć własne projekty.”

Jeśli pogoda dopisze, jedno z zadań na warsztatach będzie realizowane na placu Wolnica, gdzie do końca października można oglądać plenerową wystawę „Kto to wie(ś)?”, przygotowaną przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie we współpracy z Olafem Cirutem i Katarzyną Wojtygą. Niemal pusty do niedawna plac zamieszkują toczone z drewna figury, ożywiają go kolory i wzory oraz instalacje z wizerunkami jego dawnych bywalców.

fot: źródło

Rok 2018

  • 13–14 października: Inspiracje z natury
  • 17–18 listopada: Cztery żywioły: ziemia
  • 15–16 grudnia: Cztery żywioły: ogień
    Rok 2019
  • 19–20 stycznia: Cztery żywioły: wiatr
  • 16–17 lutego: Cztery żywioły: woda
  • 16–17 marca: Zwierzogród
  • 13–14 kwietnia: Roślinne laboratorium
  • 18–19 maja: Kwiatowe konstrukcje
  • 1 czerwca: Dzień Dziecka na Wolnicy

Informacje praktyczne:
Termin: sobota: 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 14.30); niedziela: 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie wejście o 13.00)
Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Informacja od organizatorów: Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

fot: źródło

Sprawdź naszą stronę f7dobry

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułO kurka, Kulturka!
Następny artykułFamilijne Warsztaty Ceramiczne
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.