Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Krakowie

0
651
źródło: krakow.pl

„Jestem EKO w Krakowie – wybieram transport publiczny” to kampania, mająca na celu uświadomienie mieszkańców Krakowa, że ograniczenie korzystania z samochodu w mieście nie tylko pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ale i pozytywnie wpłynąć na powietrze, poziom hałasu i wygląd miasta. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania trwająca w dniach 16-22 września, obejmująca wiele wydarzeń, takich jak wystawy, wycieczki, pokazy, szkolenia, czy specjalnie działająca linia tramwajowa (muzealna) „0”. 

Hasłem tegorocznej kampanii jest „Multimodalność”, a sloganem „Przesiadaj się i jedź!”. Wystarczy przyjrzeć się codziennie zakorkowanym ulicom w centrum miasta, by zrozumieć że taka kampania jest naprawdę potrzebna!

W ramach akcji od 16 do 22 września na Rondzie Mogilskim można oglądać wystawę zatytułowaną: „Stal dla zrównoważonego transportu”. Od 18 września w tym samym miejscu będą wydawane sadzonki roślinek pyłolubnych.

Kampania dużą wagę przykłada również do poruszania się za pomocą środka transportu jakim jest rower. Można skorzystać z wycieczek rowerowych pod hasłem: „Historia Komunikacji Miejskiej w Krakowie”. Z kolei 19 września to dzień informacyjny na temat kampanii: „Rowerem do pracy – czyli: dom, rower, praca…i tak w kółko”.

Czwartek 21 września to dzień otwarty symulatora tramwaju NGT-6 w Instytucie Pojazdów Szynowych, Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Każdy będzie mógł poprowadzić pierwszy, polski symulator tramwajowy i wczuć się w rolę motorniczego.

Jak wiemy – 22 września jest Dniem Bez Samochodu. Z tej okazji można będzie bezpłatnie korzystać ze wszystkich lini tramwajowych i autobusowych w Krakowie.

zobacz co jeszcze słychać w Krakowie!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.