Faworyta: Kino a psychoanaliza

0
872

fot: źródło

Lubicie ambitne kino, które skłania Was do refleksji? Chcielibyście podyskutować na temat wspaniałego filmu, a nie macie z kim? Przybywajcie do Kina Mikro i do woli oglądajcie oraz wymieniajcie się spostrzeżeniami!

Kolejny seans filmowy połączony z dyskusją, odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 31 marca 2019 roku w Kinie Mikro, które znajduje się na ulicy Juliusza Lea 5. Film rozpoczyna się o godzinie 12:00 i pewnie zastanawiacie się, jaki tytuł zostanie wzięty na tapetę…już spieszymy z odpowiedzią! Obiektem zainteresowań jest film pod tytułem „Faworyta” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Po filmie organizatorzy, czyli Krakowski Oddział PTPP i Kino Mikro, zapraszają na rozmowę o filmie, którą poprowadzą: filmoznawczyni Anna Taszycka oraz psychoterapeuta psychoanalityczny Władysław Banaś.

fot: źródło

Przeczytaj: Rada Miasta Krakowa przegłosowała nowe ceny biletów!

Fabuła filmu opiera się na walce – zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Tłem jest Anglia, która znajduje się w stanie wojny z Francuzami, jednak uwagę dworu pochłania walka dwóch kobiet o względy królowej Anny i realną władzę w kraju. W wielokrotnie nagradzanym komediodramacie twórcy LOBSTERA, wystąpiły między innymi: Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone. Jest to najnowszy film jednego z najbardziej oryginalnych i wyjątkowych współczesnych reżyserów, który został wyróżniony m.in. Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage oraz dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji. W rolach głównych wystąpiły nagrodzona Złotym Globem i Pucharem Volpi Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone.

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, dziewczyna stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny, licząc na szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi. Nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityk czy królik – stanęło jej na drodze.

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Mieliście już styczność z „Faworytą”? Interesujecie się kinem i twórczością jednego ze współczesnych i nowatorskich reżyserów, Yorgosa Lanthimosa? Wybieracie się na film połączony z dyskusją? Do zobaczenia w niedzielę w Kinie Mikro!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.