Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Kraków 2018

0
1026

fot: źródło

Zapewne wielu z nas pamięta, jak wyglądały komputery 10 lat temu – oczywiście, te stacjonarne, ponieważ laptopy…wcale nie istniały! Jeśli chcielibyście odświeżyć sobie pamięć lub chcecie pokazać swoim dzieciom, jak wyglądały i w jaki sposób działały dawne komputery – przybywajcie na festiwal!

Październik to intensywny czas dla Krakowa – nie tylko, jeśli chodzi o wybory. 😉 Czekają nas między innymi: konferencje naukowe, informatyczne nowinki i wiele, wiele innych. Jednak w połowie października, a konkretnie 13.10 o godzinie 12:00, Kraków stanie się krajową stolicą retroinformatyki!

fot: źródło

Przeczytaj także: Piękno architektury wśród książek

A to wszystko za sprawą Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier. Jak mówią sami organizatorzy: „Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.”

Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie, w jaki sposób wyglądały, a przede wszystkim jak funkcjonowały dawne komputery. Jestem przekonana, że jeśli zabierzecie ze sobą dużo młodsze rodzeństwo bądź własne dzieci, nie będą mogli uwierzyć, że „TO COŚ”, to komputer! W dobie szybkiego internetu, cienkich laptopów i telefonów chudszych niż nasza dłoń, bardzo ciężko jest sobie wyobrazić tzw. „gruby kwadrat”, którym kiedyś był komputer.

fot: źródło

Przeczytaj: Szabat: drugie śniadanie

Oczywiście na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja około stu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia są w pełni sprawne i przygotowane do grania!

13.10, godzina 12:00 oraz 14.10, godzina 15:00, ulica Rajska 12, Arteteka

fot: źródło

PROGRAM WYDARZENIA:
Sobota (13.10)
12:00 – Otwarcie imprezy
13:00 – „SPACEMAN SPLORF: Planet of Doom – turniej na jeden guzik
14:00 – Turniej „Decathlon” grany na matach DDR – Marcin Gothruk Grajny
15:00 – „W blasku zielonego ekranu – Hollywood vs komputery” – Michał „mfx” Lisiecki
17:00 – Konkurs wiedzy o cRPG – Arek Haratym, Cyrus Bukowsky (GRART)
20:00 – Zakończenie pierwszego dnia

Niedziela (14.10)
10:00 – Otwarcie drugiego dnia
12:00 – „Neverhood – retrospekcja” – Arkadiusz Haratym (GRART)
13:00 – „Historia symulatorow kosmicznych” – Kamil OSH Gałczyński
15:00 – Zakończenie imprezy

Wstęp, tradycyjnie, jest wolny!

Kto wybiera się, aby powspominać i podziwiać to, jak daleko posunęła się nowa technologia? Ja na pewno! 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułSzabat: drugie śniadanie // S04 E01
Następny artykułLiteracki Kraków – wystawa
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.