Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Kraków 2019

0
898

fot: źródło

Czy wiecie, że już niedługo, pod koniec maja bieżącego roku, Kraków stanie się krajową stolicą retroinformatyki? Jeśli interesują Was dawne sprzęty i chcielibyście się z nimi bezpośrednio zetknąć, rezerwujcie sobie czas 25 i 26 maja!

Gdy wspominacie dawne czasy i przypominacie sobie, „jak kiedyś się żyło”, odczuwacie wiszącą w powietrzu nostalgię? To piękne i zarazem dołujące uczucie, jednak wspomnienia trzeba pielęgnować – szczególnie gdy wiemy, że coś przeminęło i już nigdy nie wróci. Porównajcie sobie aktualną elektronikę i to, jak w przeciągu 10 lat, świat i rzeczy użytku codziennego poszły do przodu! Jak wyglądał Wasz pierwszy komputer? Duży, toporny monitor, średniej jakości grafika i ogromna klawiatura, której guziki wydawały głośniejsze dźwięki, niż stukanie młotkiem… Jednak miało to swoją magie, a gdy wspominamy nasze pierwsze sprzęty, zawsze wracamy do nich z uśmiechem… Dlatego też – jeśli tęsknicie za dawnymi komputerami i grami, które nie są dostępne od ręki tak, jak laptopy, notebooki czy smartfony – już 25 maja przybywajcie na Festiwal Dawnych Komputerów i Gier!

fot: źródło

Przeczytaj: 5. Wystawa Animal Show Kraków!

Jak mówią sami organizatorzy, czyli Dawne Komputery i Gry – jeśli przygodę z komputerami rozpoczynaliście od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE, będzie to sentymentalna podróż do przeszłości! Młodsi z kolei – ci, którzy wychowywani są w dobie wszechobecnej elektroniki – będą mieli okazję przekonać się, jak komputery wyglądały kilkanaście – kilkadziesiąt lat temu. Uwierzcie na słowo – młodsze roczniki na pewno będą zaskoczone! Na całe wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja, która liczy około stu zabytków informatyki! Czy kiedykolwiek (szczególnie 20 lat temu!) wyobrażaliście sobie tyle (komputerowych) rarytasów w jednym miejscu?! Jeśli Waszym marzeniem z dzieciństwa było posiadanie kilku komputerów…już teraz możecie je spełnić! Wszystkie urządzenia są w pełni sprawne i przygotowane do grania. Kuszące, prawda? Już 25 maja o godzinie 12:00 (lub 26.05 o godzinie 15:00), w Artetece, która znajduje się na ulicy Rajskiej 12, macie możliwość zobaczenia i skorzystania z tych zabytkowych cudów! Gwarantowane wspaniałe uczucie nostalgii i symboliczny powrót do przeszłości!

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Kto wybiera się na Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Koniecznie dajcie znać!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułMisteria Paschalia – festiwal Wielkiego Tygodnia
Następny artykułWianki w Krakowie 2019
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.