Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 2019

0
597

fot: źródło

Każdy z nas ją kocha. Zarówno ten duży, jak i ten mały. Jedni nie widzą poza nią świata, dla drugich jest tylko formą rozrywki. A mowa tu oczywiście o…muzyce! Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zbliża się wielkimi krokami!

Festiwal Muzyki Filmowej to jedyne miejsce, w którym miłośnicy szeroko pojętej sztuki, do której między innymi zaliczamy kino i muzykę, mogą obejrzeć, a przede wszystkim usłyszeć te utwory, które na zawsze zostaną w naszym sercu. Muzyka towarzyszy nam przez większość naszego czasu, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. W galerii, samochodzie, sklepach, samochodach, a nawet i (publicznych) toaletach! Słyszymy ją dosłownie wszędzie – nierzadko z niezależnych od nas powodów. Jednak są tacy ludzie, których śmiało można nazwać mianem koneserów muzycznych. Znacie to uczucie, gdy oglądacie fascynujący, nieszablonowy, fantastyczny film, którego piękno dopełnia wspaniale dobrana ścieżka muzyczna? Niejednokrotnie te utwory, które usłyszmy oglądając film, pozostają tymi, których chcemy słuchać do końca naszych dni. Jeśli tak jak i my uwielbiacie dobre kino i poruszającą nasze wewnętrzne struny muzykę, wybierzcie się na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 2019! Festiwal trwa od 14 do 21 maja w godzinach 19:00-21:00. Bilety możecie kupić klikając TUTAJ.

fot: źródło

Przeczytaj: Wielkie otwarcie największego Rodzinnego Parku Rozrywki w Krakowie!

Przygotujcie się na potężną dawkę pięknej, rozbudzającej najróżniejsze uczucia muzyki. Na świecie – oczywiście oprócz zwierząt – nie ma nic piękniejszego od muzyki! Oczyszczająca duszę, pomocna w każdej sytuacji, idealna do rozładowania emocji i nauki – nie tylko tej metaforycznej… Jak mówią sami organizatorzy, czyli Kraków PL: „Przypomnienie znaczącej roli Wojciecha Kilara dla historii polskiego i światowego kina, ponowna wizyta zdobywcy dwóch Nagród Akademii Alexandre’a Desplata z monograficznym koncertem największych jego hitów i pierwsza pod Wawelem wizyta wybitnego brytyjskiego kompozytora Craiga Armstronga z jego muzyką stworzoną do najbardziej widowiskowych produkcji Baza Luhrmanna. Aż dwie projekcje symultaniczne: światowa premiera Dracula Live in Concert – czyli oscarowa superprodukcja z 1992 roku z muzyką Wojciecha Kilara – oraz Birdman Live in Concert z udziałem wirtuoza perkusji, jazzmana i kompozytora Antonia Sáncheza. Wreszcie piosenki filmowe w wykonaniu gwiazd polskiej estrady (aż w trzech przebojowych koncertach!) m.in. skomponowane do obrazów Quentina Tarantino, tworzone przez Alana Menkena dla Walta Disneya czy powstałe do filmów Baza Luhrmanna – to tylko kilka propozycji z wielobarwnego programu 12. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.” Te słowa są wystarczającą zachętą – wszyscy pragniemy rozkoszować się pięknem muzyki!

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Kto wybiera się na Festiwal Muzyki Filmowej 2019? Koniecznie dajcie znać – czekamy!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.