Figury muzyczne 1900/2019

0
777

fot: źródło

To nie jest żart! Długo wyczekiwana wystawa czeka na nas w Muzeum Narodowym! Współcześni, krakowscy artyści, wejdą w przestrzeń uwielbianej i wyjątkowej wystawy „Kraków 1900”.

Jeśli czekaliście na tę chwilę tak długo, jak i my, to z przyjemnością informujemy, że wszyscy artyści, muzycy, kompozytorzy „łączą się” na nadzwyczajnej wystawie „Kraków 1900”, która mieści się w Kamienicy Szołayskich, a konkretnie – na Placu Szczepańskim 9. Jak mówią sami organizatorzy, czyli Muzeum Narodowe w Krakowie: „Muzyków zainspiruje burzliwy czas przełomu XIX i XX wieku, pełen napięć, inspiracji, wielokulturowości, frywolności, tajemniczości… Stworzona przez nich struktura, inaczej „figura muzyczna” wykonana w przestrzeni całej wystawy będzie przeplatać się z obrazami, rzeźbami, z architekturą i duchami tamtej epoki.” Brzmi zachęcająco, prawda? Teraz nie pozostało nam nic innego, jak odwiedzić tę wystawę i potwierdzić słowa Muzeum Narodowego!

fot: źródło

Przeczytaj: Wianki w Krakowie 2019

Jeśli szukacie miejsca, w którym zetkniecie się z praktycznie KAŻDYM rodzajem sztuki – Kamienica Szołayskich serdecznie Was zaprasza! Już za trzy dni, 14 kwietnia o godzinie 14:00, możecie doświadczyć „tańca” różnych form wyrazu artystycznego. Jak mówią organizatorzy – sztuka wizualna będzie (czasem) tłem dla gestu muzycznego, ale role się zmieniają – później to dźwięki i muzyka zejdą na dalszy plan, jednocześnie umożliwiając nam innego rodzaju kontemplację wystaw i figur. Amatorzy, koneserzy, krytycy i wielbiciele sztuki – ta wystawa jest stworzona wprost dla Was! To niewymowne „zajście muzyczne” zrozumieją tylko ci, w których sercu gra muzyka zwana sztuką…

fot: źródło

Sprawdź: f7poznan

Kto wybiera się na wystawę „Figury muzyczne 1900/2019”? Koniecznie dajcie znać – jesteśmy ciekawi, ilu z Was kocha sztukę tak bardzo, jak i my! Może uda nam się spotkać właśnie w tej niezrównanej Kamienicy Szołayskich? Czekamy na Wasze wiadomości i mamy nadzieję, że zobaczymy się już w najbliższą niedzielę!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułWianki w Krakowie 2019
Następny artykułWielgånoc po krakosku
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.