Friends – Music of Jarek Śmietana – koncert w Dworku Białoprądnickim

0
801
źródło: krakow.pl

Miłośnicy polskiego jazzu – nadstawcie ucha, otóż już w najbliższy piątek w Dworku Białoprądnickim odbędzie się uroczysty koncert na cześć polskiego jazzmana, zmarłego dokładnie pięć lat temu – Jarka Śmietany. Nawet ci, którzy nie słuchają jazzu na co dzień z pewnością słyszeli to nazwisko. Związany z Krakowem gitarzysta i kompozytor Jarek Śmietana zasłynął z nieskazitelnej techniki i doskonałego brzmienia. Niestety zmarł przedwcześnie po wielomiesięcznej walce z guzem mózgu. Jego przyjaciele i muzyczni partnerzy nie zapomnieli o kompozytorze i 12 października wykonają jego najpopularniejsze kompozycje.

Koncert na cześć Jarka Śmietany będzie połączony z promocją płyty “Friends”. Jest to album, na który składają się najlepsze utwory artysty, w wykonaniu jego przyjaciół, znajomych, współpracowników i muzycznych partnerów. Pomysłodawcą płyty jest Adam Czerwiński – perkusista, a zarazem przyjaciel Jarka Śmietany. Na płycie: “Friends: Music Of Jarek Śmietana” znalazły się m.in. utwory takie jak: “My Love and Inspiration”, “Kairo”, “Mr Soul”. Przeczytaj recenzję płyty.

Kto zagra podczas koncertu? Piotr Baron – saksofonista i kompozytor, wspomniany już perkusista – Adam Czerwiński, Antoni Dębski jeden z najważniejszych polskich gitarzystów basowych. A także: Wojciech Karolak – wybitny jazzowy organista, kompozytor i aranżer i Marcin Wądołowski – gitarzysta i kompozytor. Jak widzimy sama śmietanka jazzowych muzyków. Bo któż inny mógłby grać na cześć znakomitego Śmietany?


Przypomnijmy, że Jarosław Śmietana za życia skomponował ponad dwieście utworów na różne składy, nagrał kilkadziesiąt autorskich albumów oraz niezliczoną ilość materiału studyjnego i live. Po śmierci został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Za życia wielokrotnie gościł on w Dworku Białoprądnickim. Nawet w 1997 zarejestrował album “Songs & Other Ballads” w Studiu Nagrań w dworku Białoprądnickim. To mocny argument za tym, aby pojawić się tam na koncercie – 12 października o godzinie 20. Bilety na koncert są do nabycia w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz na ekobilet.pl.

Posłuchaj muzyki Jarka Śmietany

Zobacz, co jeszcze SŁYCHAĆ w Krakowie 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.