Frytki Belgijskie w Krakowie angażują do pracy niepełnosprawnych!

0
1009

fot: źródło

„Niepełnosprawny” nie oznacza „niezdolny” do pracy! Najlepsze frytki w naszym Mieście Królów, czyli Frytki Belgijskie w Krakowie, angażują do pracy osoby z zespołem downa!

W Krakowie działa mnóstwo stowarzyszeń, których celem jest polepszenie i ułatwienie życia osobom chorym, niepełnosprawnym lub takim, które potrzebują wsparcia w tym, co robią. Dziś bierzemy na tapetę jedno z takich Stowarzyszeń – jednak jest ono stricte związane z osobami, które dotknięte są zespołem Downa. Doskonale wszystkim znane Frytki Belgijskie intensywnie pracują nad tym, aby wspólnie stworzyć coś, czego w naszym mieście jeszcze nie było. Dlatego właśnie 3 grudnia bieżącego roku, na swoim fanpage na Facebooku, ogłosili światu, że powołują do życia wyjątkowy, całkowicie innowacyjny projekt w Parku Krakowskim, gdzie frytki belgijskie będą serwować podopieczni Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”! Wspaniale, prawda? Choroba nie wyklucza funkcjonowania w społeczeństwie, czego doskonałym przykładem są – jak widać na zdjęciu – uśmiechnięci, gotowi do pracy pracownicy!

fot: źródło

Przeczytaj: Darmowa komunikacja w Krakowie z powodu smogu

Już niedługo zobaczycie Agnieszkę, Natalię, Karolinę, Bartka i Krystiana, którzy bardzo chcą (i mogą!) pracować, aby dzięki zebranym w ten sposób pieniądzom, mogli w stu procentach spróbować prawdziwego, dorosłego życia. 🙂 Cały dochód z tego punktu trafi do Stowarzyszenia i – jak mówią organizatorzy – wypłaty dla świeżo upieczonych Frytkarzy. „Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy pomóc tym dzielnym, młodym ludziom i ofiarować im solidną porcję naszego wsparcia, pomagając w aktywizacji zawodowej. Wspólnie ze Stowarzyszeniem nie możemy doczekać się już, aby zaprosić Was wszystkich na uroczyste otwarcie budki w Parku Krakowskim im. Marka Grechuty!” – dodają.

fot: źródło

Sprawdź: f7wroclaw

Co uważacie o takim nowatorskim pomyśle? Ja jestem niezwykle pozytywnie nastawiona i cieszę się, że szansę na pracę dostaje KAŻDY z nas! Wystarczy samozaparcie, chęci i troszkę wsparcia, a reszta – o czym jestem stuprocentowo przekonana – pójdzie jak z płatka. 🙂 Do zobaczenia na najlepszych frytkach w Krakowie w Parku Krakowskim!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.