Gala Grechuta Festival Kraków 2018

0
1063

fot: źródło

Marek Grechuta to człowiek, który niezwykle przysłużył się polskiej kulturze – szczególnie tej umuzycznionej sferze. Każdy Polak zna jego najbardziej popularny utwór „Dni, których nie znamy” i z przyjemnością nuci go, gdy nadarzy się taka okazja. Niestety, Marka Grechuty już z nami nie ma, choć nadal żyje w naszych sercach. A w tym roku, po raz czwarty, odbędzie się „Gala Grechuta, Festival Kraków 2018”.

Gala GFK będzie gościć w ICE Kraków po raz czwarty! Na scenie, w hołdzie Markowi Grechucie, wystąpi pięć wspaniałych wokalistek:

-Dorota Miśkiewicz,

fot: źródło

 

-Olga Szomańska,

fot: źródło

 

-Magda Steczkowska,

fot: źródło

 

-Matylda Damięcka,

fot: źródło

 

-Ramona Rey.

fot: źródło

Piękne i utalentowane solistki wykonają utwory z płyty „Dziesięć ważnych słów” oraz wybrane spośród „Złotych przebojów MG„. Ponadto, każda z Pań, zaśpiewa również piosenkę z własnego repertuaru. Organizatorzy mówią: „jako swoiste dopełnienie tego „korowodu kobiecości”, wystąpią także piosenkarki z zespołu Krakowiacy, interpretując jeden utwór patrona Gali. Solistkom towarzyszyć będzie zespół galowy pod kierownictwem Jaśka Kuska. Narratorem (audio) będzie Piotr Fronczewski. Koncert rozpocznie zespół galowy, instrumentalną interpretacją utworu Marka Grechuty, a zakończy wspólne wykonanie przez solistki piosenki „Wolność”. Dodając do tego niesamowitą oprawę świetlną, uzyskamy „efekt spektaklu” na największej scenie ICE Kraków.”

Będzie to wyjątkowy wieczór, który długo zapadnie w pamięć każdemu z nas.

Już 30 września 2018 roku o godzinie 20:00 w Sali Audytoryjnej ICE Kraków, rozpocznie się kolejny koncert poświęcony wspaniałemu Markowi Grechucie.

Opiekun Artystyczna: Danuta Grechuta
Kierownik muzyczny: Jasiek Kusek
Producent: Piotr Cholewiński
Reżyser: Jakub Baran

Organizatorzy: Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe (operator Centrum Kongresowego ICE Kraków).

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Bilety w cenie promocyjnej (20% zniżki) są dostępne do 12 sierpnia do godz. 24:00. Cena oscyluje między 40 zł – 80 zł. Bilety możecie nabyć w systemie sprzedaży online oraz w punktach INFO KRAKÓW:

ul. Świętego Jana 2
ul. Szpitalna 25
ul. Józefa 7
Plac Wszystkich Świętych 2 – Pawilon Wyspiańskiego
Rynek Główny 1/3 – Sukiennice
ul. Powiśle 11 – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
ul. Marii Konopnickiej 17 – Centrum Kongresowe ICE Kraków

fot: źródło

Kto wybiera się na koncert, aby wspólnie podziwiać i pośpiewać największe przeboje wspaniałego, zawsze w nas żyjącego, Marka Grechuty?