Gdzie w Krakowie spędzić czas podczas upałów?

0
1545

Podczas upałów oczywiście najlepiej siedzieć w domu, włączając wiatraki i pijąc zimne napoje. Ale powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to najatrakcyjniejsza opcja. Zwłaszcza, skoro Kraków oferuje nam tyle pięknych miejsc, w których mamy możliwość kąpania się w wodzie i opalania na łonie natury. Pewnie część z tych miejsc już znasz, ale krótka „ściągawka” pozwoli Ci upewnić się, czy oby na pewno wszystkie z nich już odwiedziłeś.

1. Zalew Bagry

źródło:http://www.dziennikpolski24.pl/tag/bagry-krakow/

Zalew Bagry to świetne, bardzo przytulne miejsce, imitujące plażę. Woda jest tam całkowicie zdatna do kąpieli, na bieżąco badana. Możesz rozłożyć się na piasku, trawie, ławce, bądź skorzystać ze specjalnych hamaków. Wszystko brzmi pięknie, tylko nieraz w weekendy trudno znaleźć wolny skrawek ziemi. Jak widać Krakowianie nie lubią spędzać czasu w domu, kiedy pogoda dopisuje.

2. Zakrzówek

źródło: http://miejsca.moto-opinie.info/?id_miejsca=1390

Zakrzówek – to bardzo urocze miejsce, otoczone przez skały, w którym od niedawna istnieje miejskie kąpielisko (wstęp kosztuje ok. 10 zł). Mieszkańcy dzielnicy Ruczaj zapewne nie raz tam gościli. Miejsce bardzo klimatyczne, choć być może odrobinę mniej bezpieczne niż zalew Bagry, ze względu na strome skały.

3. Zalew nowohucki

źródło: http://www.bezmapy.pl/przewodniki/zalew-nowohucki-w-krakowie/

Zalew Nowohucki – to sztuczny zbiornik wody, w dzielnicy Bieńczyce, doskonały do piknikowania czy wędkowania, otoczony parkiem. Ze względu na wiele drzew w pobliżu, na pewno można tam znaleźć trochę cienia, co może okazać się szczególnie istotne w trakcie upałów.

4. Zalew Kryspinowski

źródło: http://turystyka3r.pl/kryspinow-inny-wymiar-zabawy

Zalew Kryspinowski – to zalew, który choć nie leży w samym Krakowie, to bardzo blisko, tuż przy zachodniej granicy Krakowa, jak sama nazwa mówi w Kryspinowie. Jest to miejsce bardzo atrakcyjne, z piaszczystymi plażami, ściągające co weekend mnóstwo osób z Krakowa. Kąpielisko jest płatne, jest również możliwość wypożyczenia sprzętu do sportów wodnych.

5. Park Wodny w Krakowie

źródło:parkmania.pl/parki/279/atrakcje/8922/Zjezdzalnie-zewnetrzne-Park-Wodny-w-Krakowie.html

Park Wodny w Krakowie – choć z naturą ma już niewiele wspólnego, oferuje wiele atrakcji, doskonałych na upalne dni. Zaś dla tych, którzy od szalonych zjeżdżalni, wolą spokojne plażowanie, istnieje specjalna zewnętrzna strefa plaża, która służy opalaniu i wypoczywaniu w blasku słońca.

Oczywiście to niejedyne miejsca w Krakowie, związane z wodą i ochłodą.

Sprawdź także jak samemu wykonać chłodne napoje na gorące dni – f7krakow.pl