„Gwiazdy wolności” – przyjdź, zobacz, posłuchaj!

0
736
źródło: krakow.pl

Już w najbliższą środę 15 maja na Placu Szczepańskim będzie można obejrzeć koncert wielu świetnych, polskich artystów. To wszystko z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. Koncert zatytułowany jest „Gwiazdy wolności” i rozpocznie się o godzinie 20.30. 

Jak sama nazwa mówi, motywem przewodnim koncertu będzie wolność, która będzie płynęła zarówno z przesłania wykonywanych utworów, jak i ludzie kultury, sportu i mediów będą dzielić się refleksjami na jej temat.

Warto wziąć udział w koncercie chociażby dla samych gwiazd dawnej i obecnej muzycznej sceny. Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Margo oraz krakowscy artyści: Gromee, Janusz Radek i Chłopcy z Placu Broni umilą nam środowy wieczór. Każde pokolenie znajdzie dla siebie odrobinę muzycznej wolności.

„Wolność” Marka Grechuty, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., czy „Arahja” Kultu to tylko nieliczne utwory, który usłyszymy w trakcie koncerty. Na sam koniec Chłopcy z Placu Broni wraz ze wszystkimi artystami wykonają wspólnie przebój „Kocham wolność” autorstwa Bogdana Łyszkiewicza. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika i Bartka Kapłońskiego.

W ten muzyczny sposób Kraków upamiętni dwie ważne rocznice – 15 lat Polski w Unii Europejskiej i 30 lat od pamiętnych częściowo wolnych wyborów z czerwca 1989 roku. W koncercie uczcimy również tych, którzy o naszą wolność walczyli i głośno się o nią upominali. W końcu ważne abyśmy mogli sobie uświadomić jak ważna jest wolność w naszym codziennym życiu.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Partnerem koncertu jest Komisja Europejska. Wstęp wolny pozwoli każdemu chętnemu wziąć udział w wydarzeniu.

źródło: krakow.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.