InfoPro – Drugie dno Internetu – Czym jest deep web?

0
941

fot: źródło

Jeśli myślicie, że wiecie, czym jest Internet – muszę Was zasmucić. Aż 80% zawartości internetu jest poza naszym zasięgiem. Zdziwieni? 😉 Jesteście ciekawi, czym jest deep web? Weźcie udział w jutrzejszej dyskusji!

Deep web ma wiele warstw – lepiej, abyśmy do niektórych z nich nigdy nie dotarli. Jednak jeśli chcielibyście poznać „głęboki internet”, organizatorzy, czyli Klub Jagielloński – KrakówStowarzyszenie Profesjonalistów Informacji oraz Rynek informacji, zapraszają na dyskusję „Czym jest deep web?„. Wystarczy zarejestrować się tutaj: klik i przyjść 24 października na godzinę 19:00 do Klubu Jagiellońskiego, który znajduje się na Rynku Głównym 34.

Jak mówią sami organizatorzy: „Przyjdź na bezpłatny cykl spotkań #infoPro – Drugie dno internetu! Inaugurując cykl spotkań Drugie dno internetu, chcemy zachęcić was do rozmowy o tym czym jest deep web w praktyce. Jak rozumiane jest to pojęcie przez ludzi działających w środowisku IT oraz brokerów informacji. Trzech ekspertów porozmawia o tym, czy deep web jest wartościowym źródłem informacji.” Po prostu posłuchaj ekspertów, włącz się w dyskusję i podziel się doświadczeniem (lub je zdobądź)!

fot: źródło

Przeczytaj: Cohen i Kobiety

  • IDEA – Spotkania #infoPro to połączenie różnych środowisk, dla których pozyskiwanie informacji i praca w sieci jest codzienną praktyką. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń, wiedzy i narzędzi potrzebnych do wyszukiwania i analizowania informacji.
  • DLA KOGO? Chcemy łączyć ze sobą środowiska infobrokerów, researcherów, informatyków, analityków informacji, bibliotekarzy, detektywów, dziennikarzy, wywiadowców gospodarczych, marketingowców, prawników, PR-owców i wszystkich zainteresowanych.

Na każde spotkanie, organizatorzy zapraszają ekspertów z różnych dziedzin, aby każdy mógł przedstawić zagadnienie z punktu widzenia własnej specjalizacji.

PANELIŚCI pierwszego spotkania:

  • dr Sabina Cisek – Dr nauk humanistycznych, wieloletni pracownik Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inicjatorka, autorka programu i kierownik infobrokerskich studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej U.
  • Patrycja Hrabiec-Hojda – broker informacji, od ponad ośmiu lat zajmuje się wyszukiwaniem i dostarczaniem informacji dla firm i instytucji, prowadzi własną agencję infobrokerską – Infobrokerska.pl.
  • Bartosz Pszczoła – młodszy specjalista do spraw bezpieczeństwa IT w firmie SecuRing.

Spotkania mają charakter panelu dyskusyjnego, aby swobodnie wymieniać się opiniami.

Wstęp wolny!

fot: źródło

Sprawdź: Bądź bohaterem, adoptuj pszczołę!

Jesteście ciekawi, czym tak naprawdę jest 3/4 Internetu? Wiecie, co robić. 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.