IV Tydzień Piosenki w Krakowie

0
758

fot: źródło

Znaczna większość społeczeństwa lubi muzykę. Ba, niektórzy śmiało nazywają siebie melomanami, z miłości do muzyki, co to w duszy im gra! Jeśli mieszkacie w naszym pięknym mieście, uwielbiacie muzykę i chcecie się z nią zetknąć na żywo – zapraszamy! W Krakowie, w dniach 1-5 sierpnia, odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki.

W 2018 roku, festiwal organizowany jest w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, gdzie na początku sierpnia (1.08-5.08) zostaną zaprezentowane koncerty – a konkretnie pięć koncertów i spektakli artystów związanych z uwielbianą Piwnicą pod Baranami, Loch Camelot oraz Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego. Repertuar, którym zajmą się utalentowani – zarówno znani, jak i wschodzący artyści, będzie zdecydowanie autorski. Własna interpretacja muzyki i dzielenie się z nią innymi? Zdecydowanie TAK! Dzięki dorocznemu „Tygodniu Piosenki”, podtrzymywana i kultywowana jest tradycja krakowskiej piosenki literackiej, z którą macie możliwość zetknąć się już za kilka dni.

PROGRAM KONCERTÓW:

1.08.2018r., godz. 19.00 Aga Dyk, Odlot jak na Dominikanę

  • „Aga Dyk official – wokalistka zespołu BRAThANKI, objawia się jako samodzielna artystka z własnym repertuarem i pomysłem na siebie, w premierowym koncercie „Odlot jak na Dominikanę”. Zawsze sympatyczna i zawsze uśmiechnięta, tworzy naturalną atmosferę, burząc podział na scenę i widownię. Nikogo nie odgrywa, nikogo nie udaje, po prostu jest i śpiewa piosenki do słów Michała Zabłockiego, Anety Stokes i własnych, z muzyką Marka Kościkiewicza, Marcina Nierubca, Marcina Kuczewskiego, Marcina Cyzowskiego i własną.”

Bilety w cenie 50 zł, które możecie kupić tutaj – bilety

2.08.2018r., godz. 19.00 Anikoty, Koncert poświęcony pamięci Anny Szałapak

  • „W 2017 roku zmarła Anna Szałapak, „Biały Anioł” Piotra Skrzyneckiego i Piwnicy pod Baranami. W 2015 roku przygotowała koncert z tekstami i muzyką najbardziej znanych krakowskich twórców piosenki. Koncert ten został zarejestrowany wizyjnie i dźwiękowo. Teraz obejrzymy go na ekranie z towarzyszeniem rozbudowanego zespołu muzycznego grającego na żywo. Aranżacje wykona i zespół poprowadzi Jasiek Kusek, akompaniator i współautor pierwszego wykonania Anikotów.”

Bilety w cenie 80 zł, które możecie kupić tutaj – bilety

3.08.2018r., godz. 19.00 Teatr Loch Camelot – „Urodziny, urodziny…czyli – nie do wiary, że to już! ”

  • „W czerwcu tego roku minęło 5 lat działalności sceny TEATR LOCH CAMELOT – zespół zaprasza na koncert nieco wspomnieniowy, ale także z premierami… jak zwykle w Camelocie pod hasłem „żart, łezka i groteska”, a wszystko w najlepszym literackim i muzycznym wykonaniu Artystów Teatru. Opowiemy piosenkami subiektywną, zabawną historię naszego Teatru w kontekście obchodzonych urodzin. Reżyseria i kierownictwo muzyczne – Ewa Kornecka współpraca muzyczna Stanisław Rzepiela, współpraca scenariuszowa – Michał Chludziński. Projekcje video, scenografia, światło – Ada Bystrzycka.”

Bilety w cenie 60 zł, które możecie kupić tutaj – bilety

4 sierpnia 2018 godz. 19.00 Piwnica pod Baranami, Koncert na zakończenie sezonu

  • „Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu Piwnica pod Baranami jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie ludzie z całej Polski i z zagranicy. A magnesem dla nich są jak zwykle: niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe pieśni kompozytorów „piwnicznych”. Tak będzie i tym razem. A dodatkowo na zakończenie sezonu premiery, premiery, premiery!”

Bilety w cenie 80 zł, które możecie kupić tutaj – bilety

5 sierpnia 2018 godz. 19.00 Bona Sforzad’Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa

  • „Katarzyna Cygan – oficjalna strona -prapremiera zaskakującego poematu jazzowego o największej kobiecej osobowości polskiego życia politycznego wszech czasów. Katarzyna Cygan śpiewa libretto Michała Zabłockiego z muzyką Kuby Stankiewicza w scenicznym trójgłosie z autorem i kompozytorem. Artystom towarzyszą: Grzegorz Ziółek – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas, Bartosz Szablowski – perkusja. Reżyseria Anna Kękuś. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, oraz Miasta Krakowa. Produkcja Fundacja Bona.”

Bilety w cenie 60 zł, które możecie kupić tutaj:  bilety

fot: źródło

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Poemat.

Partnerzy wydarzenia: Piwnica pod BaranamiLoch Camelotbiletyna.plTEEKANNE

Patroni medialni wydarzenia: Karnet Miesięcznik „Kraków” Tygodnik Przegląd Wybieram Kulturę portalmedialny.pl | Media pod lupą AMS strefapiosenki.plKULTURAtka INFOMUZA.PL

Projekt materiałów reklamowych: Agata Dębicka – grafika, ilustracja, dizajn

Kto pojawi się na IV Tygodniu Piosenki w Krakowie? 🙂

Poprzedni artykułKinobranie: filmy animowane nagradzane na festiwalach
Następny artykuł42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.