Jak brzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Krakowie?

0
734

Finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planowany jest na 13 stycznia. W Krakowie również nie zabraknie WOŚP-owej sceny, która stanie na Rynku Głównym w Krakowie. Oprócz koncertów na Rynku w najbliższy weekend odbędą się koncerty w wielu krakowskich pubach, z których dochód przeznaczony jest na WOŚP.

Przewidziane na 13 stycznia WOŚP-owe atrakcje to m.in. nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku. Za symboliczny datek do puszki będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami. Atrakcje na Rynku Głównym rozpoczną się o godzinie 11.

Nie zabraknie też ciekawych licytacji, z których cały dochód przeznaczony będzie na WOŚP. Do wylicytowania będą między innymi: kolacja z europosłanką Różą Thun, udział w warsztatach balfolku, czyli prostych tradycyjnych i ludowych tańcach z całej Europy, duże zdjęcie z WOŚP-ową dedykacją kompozytora muzyki do filmów Marvela Briana Tylera, a także cudowną lampę zrobioną z tykwy specjalnie z okazji 27. finału, czy nawet przejażdżkę w pierwszym polskim symulatorze tramwaju!

O godzinie 16 rozpoczną się koncerty, których program wygląda następująco:

16:10-16:45 – Kraków Street Band
17:00-17:30 – Create
17:45-18:15 – Ostatni w Raju
18:30-19:05 – Sonbird
19:20-20:00 – Wiewiórka na Drzewie
20:00-20:15 – Światełko do Nieba
20:15-21:00 – Abradab

Jednak Rynek to nie jedyne miejsce w Krakowie, gdzie zabrzmi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na parkingu przy Centrum Handlowym M1 zagra Motoorkiestra. W Boss Garage Pub odbędzie się Metal Hearts Meeting, czyli metalowy WOŚP. Zaś w Klubie Drukarnia zagrają uczniowie Szkoły Muzycznej Huta Metalu.

źródło: orkiestra.gk.pl/

Oczywiście WOŚP w Krakowie to wiele więcej interesujących wydarzeń. O większości z nich można dowiedzieć się klikając tutaj.

Niezależnie czy masz zamiast wziąć udział w jakimś koncercie, licytacji, dokonać zakupów w sklepiku WOŚP, czy po prostu dobrowolnie wrzucić datek do puszki, pamiętaj że wyświadczone innym dobro wraca podwójnie!

Kliknij i zobacz jak zostać wolontariuszem!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.