Jak zegar biologiczny kontroluje funkcje mózgu?

0
939

fot: źródło

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w jaki sposób zegar biologiczny kontroluje funkcje naszego mózgu? Ludzki organizm jest niezwykle mądrym, choć nadal nie do końca odkrytym tworem…

Cykl wykładów naukowych organizowanych przez Koło Naukowe Biologii Komórki uświadamia nam, jak niewiele wiemy na temat naszego organizmu. Warto poszerzać wiedzę dotyczącą nas samych, bo jak się okazuje, wystarczy dbać o siebie i swoje zdrowie, a nasz organizm doskonale poradzi sobie z każdą infekcją czy jakąkolwiek inną przypadłością. Zacznijmy słuchać naszego wnętrza – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

fot: źródło

Przeczytaj: Darmowy, kosmiczny minigolf!

Okazuje się, że wykłady dotyczące funkcjonowania naszego organizmu na tyle przypadły Wam do gustu, że organizatorzy, czyli Koło Naukowe Biologii Komórki, po raz czwarty zapraszają na spotkanie z cyklu wykładów naukowych pod tytułem: „Jak zegar biologiczny kontroluje funkcje naszego mózgu?” Kolejnym gościem jest  prof. dr hab. Elżbieta Pyza, kierownik Zakładu Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Prezes Polskiego Towarzystwa im. Kopernika, dyrektor Wydziału IV Przyrodniczego Polskiej Akademii Umiejętności, a także opiekun naukowy Koła Naukowego Biologii Komórki. Pani Profesor – jak mówią sami organizatorzy – na co dzień zajmuje się badaniem rytmów biologicznych na modelu Drosophila melanogaster. Jest częstym gościem na międzynarodowych konferencjach naukowych, gdzie przytacza wyniki swoich badań oraz kierowanego przez nią zespołu. Jeśli jeszcze nie wiecie, że wielkie rzeczy zaczynają się na Uniwersytecie Jagiellońskim, to koniecznie musicie doświadczyć tego na własnej skórze! Spirytualne poznanie faktów jest absolutnie niepodważalne. 😉 Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca o godzinie 18:30 w Instytucie Zoologi Uniwersytetu Jagiellońskiego, który znajduje się na ulicy Gronostajowej 9. Ze spotkania wyniesiecie nie tylko bezcenną wiedzę – najbardziej aktywni uczestnicy cyklu, otrzymają certyfikat! Podnieś swoje kompetencje zawodowe z Kołem Naukowym Biologii Komórki i weź udział w spotkaniu!

fot: źródło

Sprawdź: f7dobry

Braliście kiedyś udział w podobnym przedsięwzięciu? Jeśli nie – koniecznie nadrabiajcie zaległości!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułDarmowy Kosmiczny Minigolf w Cosmic Minigolf Pub
Następny artykułDrugie Życie Książki 2019
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.