Jedyny taki sklep w Krakowie!

0
962

Sklepów w Krakowie jest więcej niż pod dostatkiem. Ulice Starego Miasta są nimi tak szczelnie zapełnione, że trudno jest się wyróżnić. Mimo tego, do wielkiego otwarcia szykuje się kolejny. Konkurencji, choć liczna, obawiać się nie musi.
Jest tak wyjątkowy, że z pewnością nie przejdziecie obok niego obojętnie!

Niedawno polecaliśmy Wam pewien rzetelny salon komputerowy. Dziś piszemy o miejscu absolutnie wyjątkowym. To będzie pierwszy taki sklep w Krakowie. I wcale nie chodzi
o asortyment. Nie jest ważne co w nim kupicie, ale kto Wam to sprzeda i co zrobi
z zarobionymi pieniędzmi.
Sklep Charytatywny, bo o nim mowa, rozpocznie swą działalność już 17ego września
na ul. Wielopole. Ten wyjątkowy projekt prowadzony będzie przez Fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

Podczas gdy kandydat na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski, wysuwa pomysł na  urlop wytchnieniowy, przysługujący mieszkańcom sprawującym opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, w Krakowie to osoby niepełnosprawne będą wypełniać wnioski urlopowe. Celem działalności sklepu jest rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych, dlatego to właśnie one znajdą tu pracę. Na otwartym rynku znalezienie zatrudnienia byłoby dla nich co najmniej trudne, a w stworzonym specjalnie dla nich Sklepie Charytatywnym mają szansę nie tylko na rehabilitację zawodową
i społeczną.

Na razie do zespołu przyjętych zostanie pięć osób, ale pomocą zostanie objęte znacznie więcej.
Jak czytamy na stronie Sklepu, dochód z działalności przekazywany będzie na cele społeczne, rehabilitacyjne i edukacyjne. A co będzie sprzedawane? Wszystko poza jedzeniem. Znajdziecie tu i meble i ubrania. Takie trochę mydło i powidło – dla każdego coś miłego.

Robiąc tu zakupy pomagacie. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że płynność finansowa jest niezbędna do utrzymania się na rynku. Ale nie jest to jedyny sposób na wsparcie działalności Charytatywnego.
Możecie też przynieść coś na sprzedaż. Wymieniacie meble? A może zalegają Wam w szafie jakieś nietrafione prezenty? Przekażcie je jako darowiznę.

Zanim jednak coś podarujecie czy sami dokonacie zakupu, możecie pomóc w jeszcze inny sposób.
Sklep natrafił na trudności jeszcze przed otwarciem. Z powodu awarii budynku zalało magazyn. Zniszczeniu uległo wiele rzeczy przeznaczonych na sprzedaż, a sklep wymaga remontu co oczywiście wiąże się z kosztami. Zapłacić za remont pomożecie wpłacając darowiznę na konto 96124047191111001083773704, Bank Pekao, Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej, z dopiskiem Sklep Charytatywny. Natomiast przygotować sklep do otwarcia możecie pomóc na ul. Wielopole 18A/2. Porządki trwają i przydadzą się każde ręce do pracy.

Oby ten ciężki początek okazał się tylko chrztem bojowym, a po otwarciu był już tylko pełen sukces. Tego właśnie życzymy całej ekipie i na pewno wpadniemy za jakiś czas sprawdzić jak sobie radzą.
Powodzenia!

foto: źródło
NIE WIESZ JAK RUSZYĆ Z BIZNESEM? DOWIEDZ SIĘ!