Jubileusz Domu Jana Matejki

0
696

fot: źródło

Chyba każdy z nas zna Jana Matejko. Wybitnego, polskiego malarza, którego dzieła podziwiamy aż po dziś dzień. A w tym roku mamy szczególną okazję, aby zwrócić zarówno na niego, jak i na jego twórczość ogromną uwagę, ponieważ w bieżącym, 2018 roku, przypadają aż dwie ważne rocznice, dotyczące Jana Matejko.

Właśnie w tym roku, przypada 180. rocznica urodzin i 125. rocznica śmierci Jana Matejki – jednego z najwybitniejszych polskich artystów, przedstawiciela nurtu malarstwa historycznego. Oprócz tych dwóch wydarzeń, będziemy również świętować 120. rocznicę otwarcia dla zwiedzających Muzeum Domu Jana Matejki!

fot: źródło

Przeczytaj także: Aromatyczne spotkanie z zapachami

Całkowity program obchodów, można przeczytać tutaj: klik.

Dom Jana Matejki, jako Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, jest najstarszym muzeum biograficznym w Polsce, mieszczącym się w zabytkowym obiekcie. Muzeum biograficzne, w swojej misji kontynuuje wiedzę o tradycji i działalności patriotycznej w rodzinie Matejków na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

fot: źródło

Jak mówią organizatorzy, czyli Muzeum Narodowe w Krakowie: „Inauguracja obchodów Roku Jubileuszu nastąpi 6 marca 2018, w 120 rocznicę otwarcia stałej ekspozycji muzeum biograficznego dla zwiedzających.”

Wystawę można obejrzeć:

-11.10, godzina 18:00

-16.10, godzina 11:00

-20.10, godzina 12:00

-23.10, godzina 11:00

-17.11, godzina 10:30

W programie jubileuszu można spodziewać się nowej aranżacji wystawy, wszelkiej maści spotkań, konferencji, koncertów i cykli edukacyjnych.

fot: źródło

Przeczytaj: Łódź szlakiem bajkowych figur!

Które z dzieł Jana Matejko, jest Waszym ulubionym?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.