Juwenalia Krakowskie – moc muzyki nie tylko dla studentów!

0
675
źródło: klubzaczek.pl

Z racji, że Kraków jest bardzo studenckim miastem, nie mogłoby zabraknąć w nim imprezy jaką są Juwenalia. I  w tym roku jest w czym przebierać! Cała rzesza polskich artystów wystąpi na kilku scenach. Juwenalia rozpoczną się we wtorek 21 maja i potrwają aż do niedzieli. 

We wtorek w klubie Studio usłyszymy Golec uOrkiestrę, która zagra na cześć nowo wybranej najmilszej studentki i najmilszego studenta Krakowa. Wybory takiej pary nastąpią w tym samym dniu zaraz przed koncertem braci Golec.

Jak na wtorek wystarczy emocji, za to w środę czekają nas koncerty aż na trzech scenach. Nie można się roztroić, toteż trzeba zdecydować, czy jest się zwolenników mocniejszych brzmień w wykonaniu Nocnego Kochanka (zapraszamy na Strefę Plaża AGH), czy też raczej człowiekiem niepokornym (na Juwenaliowych Niepokornych zagrają m.in. Krzysztof Zalewski i Fisz Emade Tworzywo). A może po prostu juwenaliowa dyskoteka w klubie studio? Ale spokojnie… to dopiero środa.

źródło: goingapp.pl

W czwartek w Strefie Plaża wystąpi kultowa artystka Katarzyna Nosowska i młoda lecz wspaniała Daria Zawiałow, a także popowo-folkowy duet: Kwiat Jabłoni. Miłośnicy rapu muszą udać się pod klub Żaczek, gdzie w hip-hopowy trans wprowadzą Sokół, Otsochodzi, Guzior  i Jan Rapowanie, zaś tych którzy wolą disco znowu zapraszamy do Klubu Studio, gdzie najlepszą zabawę zapewnią DJ WAJS (Heaven), DANIELS i VIVOO.

źródło: goingapp.pl

W piątek zabawa dopiero się rozkręci. To właśnie wtedy odbędzie się kulminacyjny punkt Juwenaliów, czyli słynny korowód na Rynek, prezentacja krakowskich uczelni i przekazanie studentom kluczy do bram miasta. Zbiórka już o 9.30 na ul. Reymonta. Na pewno zauważycie całe rzesze przebranych studentów! Jeżeli jesteś studentem – musisz stawić się obowiązkowo!

Wieczorem nie straszne będą Wam Strachy na Lachy i Lao Che, grające pod Żaczkiem w ramach Juwenaliowego Koncertu Rockowego. Zaś na Strefie Plaża AGH wspaniałe doznania muzyczne zapewnią Bitamina, Happysad, PlanBe i Małpa. Dyskoteka w Klubie Studio również wcale nie będzie taka zwyczajna. Będzie to prawdziwa muzyczna mieszanka wybuchowa z zespołem na żywo! ROUTE 66 + DJ ANTYBIOTYK na pewno uzdrowią Was z juwenaliowego kaca!

źródło: goingapp.pl

W sobotę koniecznie przyjdzie z rodzicami na Strefę Plaża, gdyż potężny głos Krzysztofa Krawczyka to coś, co kochają wszystkie pokolenia. Ale jest również alternatywna opcja: Ørganek, Ralph Kaminski i Sonbird podczas Juwenaliowego Alternatywnego Grania pod Klubem Żaczek. Juwenaliowe Disco oczywiście w Klubie Studio bez zmian.

Niedziela to co prawda już tylko jeden koncert, ale za to jaki. Juwenaliowy Koncert Finałowy sprawi, że z pewnością wytrzeźwiejecie na poniedziałek. Ale na pewno nie z dobrej muzyki. Paweł Domagała i Julia Pietrucha to „dobre wino” zachowane na sam koniec uczty! Godzina 18.30 pod Klubem Żaczkiem – spotkajmy się, by godnie zakończyć tegoroczne Juwenalia!

Ale spokojnie, na razie nawet się nie zaczęły. Bilety na koncerty możecie nabyć m.in. w Klubie Żaczek. Ceny całkiem przystępne, a dla studentów wręcz symboliczne. Odsyłamy też do oficjalnej strony Juwenaliów Krakowskich, a doczytacie tam wszystko, łącznie z regulaminami. 🙂 Zbierajcie siły i kurujcie wątroby, bo w przyszły wtorek czas start! 🙂

Zapraszamy również na Noc Muzeów w najbliższy piątek.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.